Шахраї знайшли легкий спосіб вкрасти ваші гроші

Поділитися
Потрібно бути гранично обережним залишаючи свої дані в Інтернеті.

Зараз найбільш частим видом шахрайства є списання аферистами коштів з рахунків українців, оскільки ті виставляють номери своїх телефонів.

У дуже багатьох користувачів банківських карт номер телефону фактично є фінансовим номером, під час розміщення оголошень в інтернеті, повідомив начальник Управління протидії кіберзлочинів в Києві Департаменту кіберполіції Національної поліції України Іван Тимошенко.

За статистикою існує ймовірність в 90%, що опублікований в мережі номер телефону прив'язаний до банківської карти абонента.

"У більшості випадків, які ми проаналізували - майже в 90%, номери телефонів, які вказані в оголошеннях, є фактично фінансовим номером для доступу до онлайн-банкінгу", - заявив Тимошенко.

Спіймана не так давно поліцією аферистка використовувала саме цю шахрайську схему. Вона розповіла правоохоронцям, що в процесі пошуку шукала дорогі товари, розуміючи, що на онлайн-банкінгу людини, який виставляє на продаж щось дороге, може бути істотна сума коштів.

Багато фахівців настійно нагадують нам: розраховуєтесь банківською карткою - не залишайте чеки, які можуть стати важливим ключем для дій шахраїв. Якщо раптом до вас звернулися за прізвищем, ім'ям і навіть батькові, якщо правильно сказали, клієнтом якого банку ви є, плюс до цього назвали останні цифри вашого рахунку, це не означає, що цим людям потрібно розповідати, де ви зберігаєте свої гроші, скільки ви зберігайте грошей, а також усі цифри (крім номера) видрукувані на вашій банківській картці.

Не так давно кіберполіції викрила іншу шахрайку, яка оформляла онлайн-кредити на громадян. Зловмисниця обдурила потерпілих більш ніж на 300 тисяч гривень, повідомила пресслужб Нацполіціі.

"33-річна мешканка Кривого Рогу за допомогою комплексної соціальної інженерії незаконно отримувала доступи до фінансового мобільному номеру, електронних скриньок та акаунтів в соціальних мережах громадян", - зазначає пресслужба.

Після отримання необхідної інформації зловмисниця, підробивши паспортні дані й замінивши їх фінансові номери на свій, оформляла онлайн-кредити.

Злочинниця обдурила понад 40 осіб на 300 тисяч гривень.

Згідно ч. 3 ст. 190 Кримінального Кодексу України жінці загрожує позбавлення волі на строк до восьми років.

Також втрата паспорта обертається для людини справжньою катастрофою тому що крім боргу за кредитом (іноді доларового) до справи підключаються колектори і нечисті на руку нотаріуси.

Раніше на запит ZN.UA в кіберполіції України назвали найпопулярніші способи шахрайства з банківськими картами. Серед них: телефонні шахрайства, фішинг, скімінг і віддалена заміна SIM-карти фінансового номера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі