Понад 60 країн світу підписали перший в історії договір про торгівлю зброєю

Поділитися
Понад 60 країн світу підписали перший в історії договір про торгівлю зброєю США, КНР і Росія не поставили свої підписи під договором
МДТЗ був прийнятий 2 квітня Генасамблеєю ООН. За нього проголосували 154 держави, проти висловилися Іран, КНДР і Сирія. Ще 23 країни, в тому числі Росія, Білорусь, Болівія, Венесуела, Китай і Куба, при голосуванні утрималися.

Представники понад 60 країн світу в понеділок поставили свої підписи під Міжнародним договором про торгівлю зброєю (МДТО), повідомляють у понеділок, 3 червня західні ЗМІ.

Зокрема, його підписали Великобританія, Франція і ФРН. Тим часом, США, КНР і Росія не поставили свої підписи під договором, зазначають ЗМІ.

МДТО набуде чинності, якщо його ратифікують 50 держав-членів ООН.

Тим часом, глава МЗС ФРН Гвідо Ветстервелле назвав договір "історичним проривом". Він зазначив, що ще потрібно зробити багато кроків для забезпечення ефективного контролю над торгівлею зброєю.

МДТО був прийнятий 2 квітня Генасамблеєю ООН. За нього проголосували 154 держави, проти висловилися Іран, КНДР і Сирія. Ще 23 країни, зокрема, Росія, Білорусь, Болівія, Венесуела, Китай і Куба, при голосуванні утрималися.

Між тим, у МЗС РФ відразу після прийняття МДТО заявили, що "багато положень договору викликають сумніви і питання і вимагають додаткової проробки, за підсумками якої буде визначена позиція про доцільність приєднання нашої країни до нього".

Російська сторона назвала великим системним пробілом відсутність у тексті договору положення про заборону на постачання озброєння неуповноваженим недержавним суб'єктам.

"Незважаючи на наполегливі заклики багатьох держав, так і не знайшла відображення заборона на поставки озброєнь уповноваженим недержавним суб'єктам. Це великий системний пробіл, який неминуче позначиться на ефективності виконання МДТО", - заявив постпред РФ при ООН Віталій Чуркін.

Вперше ідея укладення договору, що встановить загальні стандарти угод з звичайними озброєннями, була висунута в 1997 році групою нобелівських лауреатів. Робота над МДТО велася на двох конференціях у штаб-квартирі ООН в липні минулого року і в березні нинішнього. В ході останньої конференції наприкінці березня Іран, Сирія і КНДР заблокували прийняття документа, вважаючи, що він, зокрема, дозволяє основним експортерам озброєнь диктувати свої умови. У результаті через відсутноість консенсусу договір був винесений на голосування Генасамблеї ООН.

МДТО є першим міжнародним договором, що вводить правила контролю торгівлі озброєннями в усьому світі. Під дію МДТО в разі його набуття чинності будуть потрапляти операції з танками, бойовими бронемашинами, артилерійськими установками, бойовими літаками і вертольотами, кораблями, ракетними системами, а також з легкою стрілецькою зброєю - від пістолетів до штурмових гвинтівок. Щодо ядерної, хімічної і біологічної зброї діють окремі міжнародні конвенції. !zn

Читайте також:

Генасамблея ООН прийняла перший в історії договір про торгівлю зброєю

Українські зброярі мають намір поборотися за ринок Латинської Америки

Китай вперше за 20 років увійшов у п'ятірку найбільших експортерів зброї

Україна відправила в Таїланд партію БТР

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі