Українські зброярі мають намір поборотися за ринок Латинської Америки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські зброярі мають намір поборотися за ринок Латинської Америки Літаки АН вимагають ремонту
Збройові запити регіону з динамічним розвитком неухильно зростають. В українських зброярів є перспективи.

Перспективи України на ринку озброєнь Латинської Америки пов'язані з двома великими, самостійними напрямками: до першого можна віднести ремонт і модернізацію техніки, другий - це поставки принципово нових озброєнь. Про це своїй статті для ZN.UA пише Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння.

Як зазначає автор, 9-й за рахунком бразильський збройовий салон LAAD-2013 став наймасштабнішим за всю історію свого проведення, що свідчить про зростання запитів регіону.

Проте "якщо частка азіатських держав у структурі збройового експорту України становить майже половину всіх оборотів (47%), африканських - майже чверть (23%), а СНД споживає більше ніж п'яту частину (21%), то на обидва американські континенти припадає всього 3%", - нагадує автор. Правда, це офіційні дані "Укрспецекспорту" (за 2012 рік), і разом з ними ще є постачання комплектуючих, сервісних послуг і технологій у рамках зовнішньоекономічної діяльності підприємств Державного космічного агентства і авіапрому. Переважно це технології подвійного застосування.

Як наголошується в матеріалі, Бразилія має найбільший оборонний бюджет у Південній Америці, на неї припадає більше 50% військових витрат у регіоні в цілому. Але й інші гравці - Аргентина, Бразилія, Колумбія, Венесуела - дуже динамічно змінюються. Зрозуміло, це давно помітили найбільші постачальники зброї та іншої спецпродукції.

У держконцерні "Укроборонпром" не приховують, що цей регіон для українських оборонних підприємств підвищеної складності. Підкреслюється, що держави цього регіону орієнтовані переважно на озброєння і військову техніку НАТО і, крім того, мають свою досить розвинену індустрію. Але все ж, перспективи для України тут є, вони пов'язані з двома великими, самостійними напрямками: до першого можна віднести ремонт і модернізацію техніки, другий - це поставки принципово нових озброєнь. Українські підприємства підготували пропозиції щодо вдосконалення озброєнь, і з постачання нових технологій. Є готовність і передачі технологій виробництва. Аналітики називають найбільш перспективних партнерів Перу, Венесуелу, Кубу, Мексику, говориться в статті.

"Літакобудівна атака на регіон особливо актуальна. У країнах регіону експлуатуються близько сотні літаків Антонова, причому ряд експлуатантів логічно підійшли до певної точки біфуркації - продовжувати орієнтуватися на "Ани" чи переходити на інші літаки? Найбільші парки в Колумбії (15 од.), Венесуелі (15 од.) і Перу (35 од.). Більшість з них сьогодні мають потребу у продовженні льотної придатності. Але поряд із цим є вже й рішення: наприклад, Куба вирішила придбати українські Ан-158", - констатує автор.

Докладніше читайте в матеріалі Валентина Бадрака "Зброярі борються за Латинську Америку. Україна має план" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Генасамблея ООН ухвалила перший в історії договір про торгівлю зброєю

Російська армія закупить надувні танки і літаки

США стурбовані великою кількістю боєприпасів в Україні

Відмовившись від Ан-70, Росія програє в технічному плані, - експерт

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі