Понад 15 країн ОБСЄ закликали Московський механізм розглянути порушення прав людини в Чечні

Поділитися
Понад 15 країн ОБСЄ закликали Московський механізм розглянути порушення прав людини в Чечні © Vesna Andjic (RFE/RL)
Порушення і зловживання відображають особливо серйозну загрозу для виконання положень людського виміру ОБСЄ, вважають представники 16 країн.

Представники Бельгії, Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ісландії, Ірландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Великої Британії і США ОБСЄ закликали Московський механізм розглянути повідомлення про серйозні порушення прав людини в Чечні.

"30 серпня ми повідомили Постійну раду про лист, який ми направили російській делегації для запиту конкретної інформації в рамках механізму ОБСЄ у Відні (Humanizement) через нашу заклопотаність з приводу достовірних повідомлень про порушення прав людини в Чечні. Лист від 4 вересня, який ми отримали у відповідь, на жаль, не надав істотної відповіді на наші запитання", - йдеться у спільній заяві, яке поширили країни.

Наголошується, що РФ "не хоче або не може звертатися до повідомлень про серйозні порушення прав людини і зловживання, що сприяє створенню атмосфери безкарності для влади Чечні".

"Ми вважаємо, що повідомляються порушення і зловживання відображають особливо серйозну загрозу для виконання положень людського виміру ОБСЄ. Тому ми посилаємося на пункт 12 Московського документа 1991 року про людському вимірі ОБСЄ (Московський механізм), щоб створити місію експертів для вирішення проблем, викладених в нашому листі від 30 серпня", - додали в ОБСЄ.

Представники 16 країн додали, що ці проблеми були зосереджені навколо тверджень про безкарність за повідомлення про порушення прав людини і зловживання в Чечні з січня 2017 року по сьогодні, включаючи, але не обмежуючись, порушеннями і зловживаннями щодо осіб залежно від їх передбачуваної або фактичної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, а також проти правозахисників, юристів, незалежних засобів масової інформації, організацій громадянського суспільства та інших.

Серед зареєстрованих порушень прав людини і зловживань були: твердження про переслідування; довільні або незаконні арешт або затримання; катування; насильницькі зникнення; та позасудові страти. Твитнуть Поделиться

"В доповнення до встановлення фактів і звітності по них ми закликаємо місію експертів давати рекомендації Російській Федерації, ОБСЄ та міжнародному співтовариству про можливі рішення порушених питань", - йдеться в заяві.

В ОБСЄ очікують спільної роботи з Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) та російською делегацією найближчим часом з питань організації місії.

Довідка ZN.UA
Московський механізм ОБСЄ - метод роботи ОБСЄ у сфері людського виміру з ініціативи країн-учасниць. Включає створення місій експертів або доповідачів для роботи з положенням з людським виміром в певній країні. Експерти і доповідачі не можуть бути призначенцями, громадянами або резидентами відповідної країни або країн-ініціаторів місії.

Навесні 2017 року російська "Нова газета" звернулася в правоохоронні органи з скаргами на погрози після публікації статті про масові затримання і катування жителів Чечні нетрадиційної сексуальної орієнтації.

В "Новій газеті" вийшла стаття про переслідування в Чечні чоловіків нетрадиційної сексуальної орієнтації. За даними видання, за останні тижні поліцейські затримали близько 100 осіб, не менше трьох чоловіків вбили. Чеченське керівництво ці звинувачення заперечує.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі