За останні 25 років у регіоні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у більшості випадків вбивств журналістів відповідальні за злочини особи не понесли покарання. Про це йдеться у заяві представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю злочинів проти журналістів.
Вказується, що з понад 400 вбивств працівників ЗМІ у 85% випадків злочинці не були покарані. У своєму зверненні Дезір зазначив, що не може бути терпимості до тих, хто нападає на журналістів, і закликав усі держави, громадянське суспільство, правоохоронні органи та поліцію об'єднати зусилля для захисту вільних і незалежних журналістів.
Як повідомлялося, у жовтні в Болгарії вбили журналістку-розслідувача Вікторію Марінову. Вона працювала над темою про махінації з коштами ЄС. Скандал навколо розкрадання коштів з фондів Євросоюзу в Болгарії отримав назву GPGate.
У лютому в Словаччині були вбиті журналіст-розслідувач Ян Куцяк і його наречена. Куцяк вивчав корупційні зв'язки словацьких політиків з італійською мафією. Вбивство журналіста спровокувало масові акції протесту.
У жовтні минулого року на Мальті була вбита журналістка Дафна Каруана Галісія, яка публікувала матеріали про причетність прем'єр-міністра країни до корупції, в тому числі, за матеріалами "Панамського досьє".