Кандидат на посаду державного секретаря США Майк Помпео у квітні таємно відвідав Північну Корею для зустрічі з її лідером Кім Чен Ином. Він прибув у ролі особистого посланця американського президента Донльда Трампа, пише The Washington Post з посиланням на свої джерела.
Ця секретна зустріч є частиною спроби закласти основу для прямих переговорів між Трампом і Кім Чен Ином про денуклеаризацію, повідомили джерела на умовах анонімності.
"Я відчуваю оптимізм, що уряд Сполучених Штатів може організувати умови для цього належним чином, щоб президент і північнокорейський лідер могли провести цю розмову, яка поставить нас на шлях досягнення дипломатичного результату, якого Америка і світ так відчайдушно потребують" , - заявив минулого тижня Помпео в Комітеті з міжнародних відносин Сенату під час слухань про затвердження його на посаду держсекретаря США.
Як повідомив очільник Білого дому журналістам у вівторок, 17 квітня, зустріч із північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак наразі невідомо де саме. Дональд Трамп розглядає п'ять ймовірних місць для проведення зустрічі з головою КНДР Кім Чен Ином.
Раніше ЗМІ повідомляли про готовність північнокорейського лідера згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.
Нагадаємо, 25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з головою Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків з боку США та Південної Кореї.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі.
6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.
З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.
26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".