Помпео озвучив умови зустрічі Трампа з президентом Ірану

Поділитися
Помпео озвучив умови зустрічі Трампа з президентом Ірану Помпео дав зрозуміти, що Трамп розраховує на нову ядерну угоду з Іраном © Mike Pompeo / Instagram
У Держдепартаменті підтвердили готовність Трампа почати діалог з Роухані напередодні запровадження секторальних санкцій проти Ірану.

Державний секретар США Майк Помпео підтвердив готовність американського президента Дональда Трампа зустрітися з президентом Ірану Хасаном Роухані за певних умов. За словами Помпео, у Вашингтоні і раніше не заперечували можливість діалогу з Тегераном.

"Президент хоче зустрітися для вирішення проблеми. Якщо іранці продемонструють прагнення фундаментально змінити ставлення до свого народу, відмовитися від шкідливого поведінки і здатність погодитися з необхідністю підключитися до ядерного угоді, яка насправді запобігти поширенню ядерної зброї, то тоді президент Трамп готовий почати діалог", - заявив глава американського зовнішньополітичного відомства в інтерв'ю телеканал CNBC, опублікованому в понеділок, 30 липня.

Secretary of State Mike Pompeo on Iran, trade and North Korea from CNBC.

Раніше президент США Дональд Трамп висловив готовність до переговорів з президентом Ірану Хасаном Роуханs, якщо Тегеран виступить з такою ініціативою.

Нагадаємо,

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі