Польща спростила умови працевлаштування, але не для всіх

Поділитися
Польща спростила умови працевлаштування, але не для всіх Фото: Facebook
У першу чергу справа стосується медичних працівників з Біларусі.

Білоруські лікарі, медсестри, а також ІТ-спеціалісти з гуманітарними візами звільнені від обов'язку отримання дозволу на роботу в Польщі з першого грудня.

Про це повідомляє українська служба Польського радіо з посиланням на заяву заступниця міністра розвитку Польщі Івону Міхалек.

З 1 грудня, білоруси, які приїжджають до Польщі на основі гуманітарної візи, а також ІТ-спеціалісти та лікарі, вже не потребують подавати документи на дозвіл на роботу над Віслою.

Відсьогодні набуває чинності поправка до розпорядження міністра розвитку, праці та технологій, яка звільняє цю групу людей від обов'язку отримувати дозвіл.

Заступниця міністра розвитку Івона Міхалек, пояснила, що зараз білорусам видано вже приблизно 2 тисяч гуманітарних віз, однак вони не дали права працювати в Польщі. Зараз ця заборона знята, - наголошує Міхалек.

Вона додала, що Польща особливо розраховує на лікарів, медсестер та фельдшерів, яких у Польщі не вистачає.

За підрахунками агентства з працевлаштування Personnel Service, приблизно 2 тисячі лікарів із Білорусі та України зацікавлені працею в Польщі. За даними Міністерства сім’ї та соціальної політики, в першій половині цього року дозвіл на роботу в Польщі отримали 353 представники медичних професій.

Як правило, гуманітарну візу відкривають людям, які шукають політичного притулку або міжнародного захисту у зв'язку з гонінням, постраждалим в масових акціях політичного характеру, опозиційним активістам і т.д. Поняття "особливих гуманітарних цілей" розпливчасте, тому може включати в себе, наприклад, і мету реабілітації у зв'язку з отриманням травм в ході політичних заходів, і просто переїзд у зв'язку з відчуттям небезпеки свого місцезнаходження.

Раніше повідомлялось, що громадянам Білорусі для в'їзду в Україну з метою навчання не потрібні запрошення від установи вищої освіти або візи.

У 2020 році прийом іноземців та осіб без громадянства здійснюється в вузах, які мають діючі ліцензії на здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти з можливістю підготовки іноземців за відповідними спеціальностями або мають акредитовані освітні програми.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс прокоментувала вірогідність зміни візового режиму з Україною.

Вона висловила сумнів в тому, що процедура буде змінена в найближчому майбутньому. Проте пообіцяла направити в Україну офіційних осіб для ознайомлення з процедурою перевірки і видачі документів на кордоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі