Польща та Угорщина виступили проти нового розподілу бюджету ЄС: «Це може привести до розпаду Європи»

Поділитися
Польща та Угорщина виступили проти нового розподілу бюджету ЄС: «Це може привести до розпаду Європи»
Варшава і Будапешт будуть ветувати новий механізм розподілу бюджету Європейського Союзу,

Угорщина і Польща рішуче налаштовані блокувати новий механізм розподілу бюджету Європейського Союзу, який полягає в прив'язці до дотримання верховенства права, оскільки вважають упередженим і політично мотивованим.

Крім того, як заявили під час спільної пресконференції в Будапешті заявили глави урядів двох країн Матеуш Моравецький і Віктор Орбан, такий бюджет в перспективі загрожує розпадом ЄС, передає Укрінформ.

"Сьогодні ми стоїмо перед новим викликом - абсолютно новим механізмом, який... є політично мотивованим рішенням і може привести до поділу, а можливо, і до розпаду ЄС", - заявив Моравецький.

Польський прем'єр-міністр додав, що це розпорядження, яке повинно стосуватися бюджету, "насправді стосується інших справ, з ним не пов'язаних".

"Це дуже небезпечно для єдності всієї Європи. Це - погане рішення, яке загрожує розпадом Європи", - переконаний Моравецький.

За його словами, в липні Польща і Угорщина погодилися з домовленостями щодо європейського бюджету, але підхід до їх виконання виявився іншим. Зокрема, заявляє Моравецкій, німецьке головування в ЄС не виконало липневих домовленостей.

На його переконання, прив'язка верховенства права до виділення коштів з бюджету ЄС "збиває з шляху".

"Ми не хочемо, щоб ЄС зійшов зі свого курсу. А цей курс повинен полягати в тому, що 27 країн мають 27 різних правових норм, традицій, сприйняття майбутнього. Це різноманітність потрібно поважати і цінувати", - наполягає польський прем'єр.

Він підкреслив: "Ми не будемо коливатися застосувати вето - не тільки на благо Угорщини та Польщі, а й усього ЄС".

Своєю чергою прем'єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Будапешт не проголосує за пропозицію, яке буде невигідним Варшаві.

"Будемо боротися разом", - сказав він.

На думку Орбана, спроби окремих країн і європейських інститутів поєднати питання верховенства права і бюджету ЄС є справою "ідеологічним, а не фактичним".

Глави урядів Угорщини та Польщі прийняли спільну заяву, в якій зазначається, що їх країни не погоджуються на нинішні домовленості щодо прив'язки розподілу бюджету Євросоюзу до верховенства права. У декларації наголошується, що потрібно знайти вихід зі складної ситуації, який дозволить швидше виділити кошти всім країнам-членам ЄС.

Раніше представники країн ЄС побоювалися, що нездатність досягти угоди призведе до падіння фондових ринків і потенційно посилить економічну кризу в той час, коли пандемія триває. Багато експертів говорять, що повний шок від пандемії ще не відчувається через надзвичайних урядових програм щодо запобігання втрати робочих місць, які можуть незабаром припинити свою дію.

Нагадаємо, напередодні переговори ЄС зайшли в глухий кут через позицію Австрії, Данії, Нідерландів і Швеції. Однак незабаром країни змінили свою думку і погодилися з пропозицією, щоб 390 млрд євро з фонду на суму 750 млрд євро були виділені як субвенції, а інша частина грошей як кредити під низькі відсотки.

Як писало ZN.UA, пандемія коронавірусу вплинула на економіки всіх європейських країн. Після певних проблем на початку несподіваного лиха Європейський Союз зміг взяти ситуацію під контроль і вийти на шлях загального планування і координації.

Детальніше читайте в матеріалі Богдана Іващенко -   «План порятунку для ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі