Польща та Угорщина стануть найбільшими бенефіціарами фонду відновлення економіки ЄС – Reuters

Поділитися
Польща та Угорщина стануть найбільшими бенефіціарами фонду відновлення економіки ЄС – Reuters
Домовленості лідерів Європейського Союзу про антикризовий план підтримки економіки діятимуть на користь націоналістичних країн

Лідери ЄС дійшли згоди щодо антикризового плану підтримки економіки європейських країн, проте, Варшава та Будапешт наполягали на більш жорстких умовах виплати грошей державам, повідомляє агенція Reuters.

Політичні аналітики вважають, що багато чого зараз залежить від того, наскільки швидко та рішуче європейські країни будуть відстоювати демократичні цінності, як умову отримання фінансування.

«Ми вибороли це», - написав у Facebook прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, називаючи справжньою перемогою результат переговорів у Брюсселі.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькі привітав співвітчизників, сказавши журналістам, що «Польщу не можна позбавити жодного євро".

Націонал-консервативна керівна польська партія «Право і справедливість» (PiS) планує посилення контролю над засобами масової інформації та судами, не боячись зупинення фінансування з боку Брюсселя. Попри те, що подібні дії суперечать демократичним нормам Європейського Союзу, Польща буде одним із головних бенефіціарів антикризового плану підтримки економіки.

Угорщина також збільшила свою частку в угоді на 1,8 трлн євро. Керівна партія Угорщини «Фідес» матиме змогу проводити антиіміграційні кампанії, попри те, що деякі більш ліберальні європейські країни вважають це порушенням закону, свободи ЗМІ та прав меншин.

Така фінансова підтримка має на меті зміцнити економіку Польщі та Угорщини перед парламентськими виборами. 

Орбан використовує формулювання «система національного співробітництва» для забезпечення фінансування своїм прихильникам в уряді. Гроші ЄС допоможуть йому збільшити шанси на перемогу в парламентських виборах 2022 року.

Польща пообіцяла спрямувати кошти ЄС на розвиток інфраструктури. Польський президент Анджей Дуда чітко заявив про намір проводити політику соціально-консервативного характеру.

Однак Варшава та Будапешт не отримали повної перемоги. Принаймні, у майбутньому фінансування може бути зупинене. Хоча, це й дуже малоймовірно.

Раніше представники країн ЄС побоювалися, що нездатність досягти угоди призведе до падіння фондових ринків і потенційно посилить економічну кризу в той час, коли пандемія триває. Багато експертів говорять, що повний шок від пандемії ще не відчувається через урядові програми із запобігання втрати робочих місць. Однак і вони можуть невдовзі припинити свою дію.

Нагадаємо, напередодні переговори ЄС зайшли в глухий кут через позиції Австрії, Данії, Нідерландів і Швеції. Однак незабаром країни змінили свою думку і погодилися з пропозицією, щоб 390 млрд євро з фонду на суму 750 млрд євро були виділені як субвенції, а інша частина грошей як кредити під низькі відсотки. 

Як писало ZN.UA, пандемія коронавірусу вплинула на економіки всіх європейських країн. Після певних проблем на початку несподіваного лиха Європейський Союз зміг взяти ситуацію під контроль і вийти на шлях загального планування і координації.

Докладніше читайте в матеріалі Богдана Іващенко – «План порятунку для ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі