Польща анулювала звіт щодо Смоленської авіакатастрофи за 2011 рік

Поділитися
Польща анулювала звіт щодо Смоленської авіакатастрофи за 2011 рік Новий звіт щодо причин катастрофи підготують не швидше, ніж через рік
Нова слідча комісія вважає, що він був підготовлений на тлі політичного тиску та містить "фальшиві тези".

Польща не має офіційної позиції у справі про Смоленську катастрофу, коли падіння літака в 2010 році призвело до загибелі польського президента та ще 95 високопосадовців та дипломатів. Попередній звіт за 2011 рік урядова підкомісія з розслідування анулювала, заявив її голова Антоній Мацеревич, повідомляє "Укрінформ".

Під час презентації у Варшаві технічного рапорту щодо причин Смоленської катастрофи Мацеревич зазначив, що попередній звіт Єжи Міллера містив "фальшиві тези".

"Його анульовано у зв'язку з рішенням підкомісії на підставі того, що звіт комісії Міллера не лише містить у собі фальшиві тези, а й був підготовлений на тлі політичного тиску, який чинився на членів комісії, і фальсифікації матеріалів", - наголосив екс-міністр оборони Польщі.

Тож тепер, допоки не буде підготовлений кінцевий звіт чинної підкомісії з розслідування причин аварії, Польща не має офіційної позиції щодо трагедії.

Мацеревич зазначив, що оприлюднення нового кінцевого звіту щодо причин Смоленської катастрофи можливе "не менше ніж за рік", після завершення всіх ексгумацій та різних експертиз, які проводяться на замовлення і під контролем Національної прокуратури Польщі.

Як повідомлялося, в оприлюдненому в 2011 році звіті попередньої польської урядової комісії з розслідування Смоленської катастрофи основною причиною трагедії названо помилки пілотів президентського Ту-154М, утім, при цьому не виключалася провина російської сторони.

Водночас чинна урядова підкомісія наполягає, що до катастрофи призвели вибухи на борту літака, які сталися ще до зіткнення із землею.

У 2015 році нова влада Польщі повернулася до цієї теми. А на початку березня 2016 року було відновлено розслідування за фактом аварії літака.

У січні 2017 року в Польщі заявили, що мають у своєму розпорядженні докази вибуху на борту літака Качиньського. Факт вибуху на борту підтвердили також американські дослідники. У РФ цю версію категорично відкинули.

Згодом міністр закордонних справ Яцек Чапетович повідомив російському послу, що Польща наполягає на поверненні уламків президентського літака, також планує поставити під Смоленськом пам'ятник жертвам катастрофи.

Впродовж 8 років із моменту Смоленської катастрофи з'явилася низка гіпотез про її причини і розвиток подій. У лютому 2016 року, за рішенням тодішнього міністра оборони Польщі Антоні Мацеревича, у Польщі відновили розслідування Смоленської катастрофи. В рамках Комісії державної авіації з розслідування авіакатастроф була створена підкомісія, яка проводить нове розслідування трагедії. Уламки польського літака досі залишаються в Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі