Політика Кремля стає одним великим сценарієм реаліті-шоу - NY Times

Поділитися
Політика Кремля стає одним великим сценарієм реаліті-шоу - NY Times Мета Кремля - відволікти росіян від істини
Політичною стратегією Кремля є заміна фактів дезінформацією.

Російська пропаганда відволікає росіян, щоб вони перестали шукати істину, пише британський журналіст і телережисер Петро Померанцев у статті "Ідеологія Росії: правди не існує" для The New York Times.

"Уявіть собі, що ви виросли, говорячи неправду. Не іноді з необхідності, а в кожен момент вашого публічного життя: у школі, на роботі, на громадських заходах. Ви повинні були брехати, щоб вижити, тому що покаранням за правду стала б втрата академічної або професійної кар'єри, або навіть в'язниця", - пише Померанцев. Він зазначає, що для росіян, які досягли повноліття до 1991 року, це був єдиний відомий їм спосіб вижити.

"Коли представники цього покоління прийшли до влади, вони створили суспільство, в якому перемогла симуляція, з фальшивими виборами, підробленими вільною пресою і правосуддям", - пише він. На думку автора, їх очолили релігійні російські патріоти, які "проклинають загниваючий Захід", відправляючи за кордон своїх дітей, і зберігаючи гроші в Лондоні.

"Мета Кремля в тому, щоб контролювати всю інформацію, так що політика стає одним великим сценарієм реаліті-шоу", - стверджує автор статті. Він згадує радника президента Володимира Путіна Владислава Суркова. "Він допоміг винайти новий тип авторитаризму, заснованого не на придушенні опозиції зверху, але на входженні в групи з різними інтересами і маніпуляції ними зсередини", - сказано в статті.

Так, наприклад, такий націоналістичний лідер, як Володимир Жириновський грає роль "правого блазня", а Путін на його фоні виглядає контрастно.

"Все - піар", - пише автор статті Померанцев, посилаючись на розмови зі своїми московськими колегами. "Цей цинізм корисний для держави: коли люди перестали довіряти всім інститутам або втратили цінності, їм легко можна нав'язати світогляд, де все ґрунтується на змові. І так виник парадокс: довірливий цинік", - пише він.

Як наголошується в статті, в основі цієї стратегії Кремля лежить ідея, що немає такої речі, як об'єктивна істина. "Це поняття дозволяє Кремлю замінити факти дезінформацією. Ми бачили вже один такий приклад, коли російські ЗМІ поширили безліч теорій змови про збитий малайзійському "бонг е-777" над східною Україною в липні", - пише автор.

Померанцев підкреслює, що мета такої політики в тому, щоб відвернути людей від доказів, які вказували на бойовиків, "і каламутити воду до тієї точки, коли глядачі просто відмовляються від пошуку істини".

Читайте також: Кремль створив експертів-самозванців з Німеччини для пропаганди – Der Spiegel

Видання The Economist пише, що росіяни втомилися від новин про західну "агресії". У статті йдеться, що більшість росіян дійсно потребують в новинах про те, що в Росії розгортається економічна криза, про що не згадав Путін у своєму посланні Федеральним зборам. Падіння курсу рубля, яке провокує різке зростання цін на продовольчі товари, що турбує громадян Росії куди сильніше, ніж доля бойовиків в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі