Політик єврозони повідомив про готовність Греції відкласти референдум

Поділитися
Політик єврозони повідомив про готовність Греції відкласти референдум Греція готова відкласти референдум © УНІАН
Ця позиція може стати проривом у поточній кризі, але в той же час може означати "політичне маневрування".

Грецька влада на переговорах повідомила про готовність припинити підготовку до референдуму про довіру МВФ і Євросоюзу, якщо переговори про продовження фінансової допомоги відновляться. Про це розповів у вівторок увечері прем'єр-міністр Мальти (входить в єврозону) Джозеф Мускат.

Він зазначив, що така позиція Афін може стати проривом у поточній кризі, але в той же час може означати "політичне маневрування" з метою виграти час, передає мальтійська газета Times of Malta.

5 липня Греція планує провести референдум, на якому жителям країни буде поставлено питання, чи схвалюють вони пропозиції, зроблені в кінці червня Єврокомісією і МВФ. Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас вважає, що ці пропозиції заганяють країну все далі в порочне коло бюджетної економії, і закликав людей голосувати проти. Європейські лідери сприйняли референдум як голосування фактично з питання виходу Греції з єврозони.

Читайте також: Греція відповіла Євросоюзу пропозицією щодо реструктуризації кредитів

Сьогодні, 30 червня, закінчується термін, коли Греція повинна виплатити МВФ €1,6 млрд. При цьому міністр фінансів Греції Яніс Варуфакис вже визнав, що ця сума виплачена не буде. За термінологією МВФ це означає "прострочення", а фактично дефолт Греції.

30 червня також закінчується термін дії програми фінансової допомоги Греції від міжнародних кредиторів. У минулі вихідні міністри країн єврозони відмовилася продовжувати програму допомоги Греції.

Греція, в свою чергу, сьогодні відповіла Євросоюзу пропозицією щодо реструктуризації кредитів.Пропозиція Греції полягає в бажанні продовжити на два роки фіндопомогу від ЄС в рамках Європейського механізму стабільності (ESM), паралельно з проведенням реструктуризації зовнішньої заборгованості.

Напередодні стало відомо, що президент Єврокомісії Жан-Клон Юнкер в останній момент закликав надати Греції гроші для запобігання дефолту. При цьому днем раніше Юнкер заявляв, що почуває себе "відданим" з боку греків.

C 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро . Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі