Колишній прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон буде похований у понеділок, 13 січня, в Негеві на сімейній фермі "Шикмім", о 14:00 за місцевим часом.
У неділю, 12 січня. В 12:00 труну з тілом Шарона буде встановлено на площі перед кнесетом, і до 18:00 громадяни зможуть попрощатися з колишнім прем'єр-міністром.
Офіційна церемонія прощання з Шароном пройде в Єрусалимі в понеділок, 13 січня, о 9:00.
На ній виступлять президент держави Шимон Перес, прем'єр-міністр Біньямін Нетаніягу, спікер кнесету Юлій Едельштейн, члени сім'ї Шарона.
ТАКОЖ: Помер Аріель Шарон
Очікується, що у церемонії також візьмуть участь політики і громадські діячі з багатьох країн світу. З США приїде віце-президент Джо Байден прибуде також колишній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер.
Як повідомляє британська телерадіокорпорація BBC, представляти Росію буде міністр закордонних справ Сергій Лавров. У той же час, російське інформагентство РІА Новини повідомляє з посиланням на прес-службу уряду Ізраїлю, що Росію уявити спікер Держдуми Олексій Наришкін. Проте офіційного підтвердження з боку апарату Госудмы не надходило.
Похорон Аріеля Шарона пройдуть за правилами військової церемонії, і труну будуть нести шість генерал-майорів. На церемонії похорону виступлять сини покійного Омрі і Гілад, а також начальник Генштабу Цахалу генерал-лейтенант Бені Ганц.
Світові лідери висловили свої співчуття у зв'язку зі смертю Аріеля Шарона.
Президент Російської Федерації Володимир Путін у спеціальній телеграмі висловив співчуття у зв'язку зі смертю колишнього прем'єр-міністра Ізраїлю Аріеля Шарона. Як повідомила прес-служба російського лідера, Володимир Путін направив телеграму із співчуттями прем'єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаніягу і президенту Шимону Пересу. Президент Росії назвав Аріеля Шарона захисником інтересів Ізраїлю, який користувався повагою співвітчизників і мав вплив на міжнародній арені.
Президент США Барак Обама назвав колишнього ізраїльського прем'єр-міністра Аріеля Шарона людиною, що присвятили усе своє життя служінню країні. Американський лідер висловив співчуття у зв'язку зі смертю Шарона.
Барак Обама додав, що США завжди будуть гарантом безпеки Ізраїлю, і наголосив на непорушності американо-ізраїльської дружби. Президент сказав, що США продовжать діяти заради миру та безпеки Ізраїлю і будуть домагатися мирного вирішення палестино-ізраїльського конфлікту на основі принципу двох держав для двох народів.
Свої співчуття висловили також держсекретар Джон Керрі, колишній президент Білл Клінтон і його дружина, колишня держсекретар Хілларі Клінтон.
Президент Франції Франсуа Олланд висловив співчуття у зв'язку зі смертю Аріеля Шарона, якого назвав великим військовим і політичним діячем.
Франсуа Олланд сказав, що Аріель Шарон зіграв важливу роль в історії своєї країни. За словами президента, після довгої військової та політичної кар'єри Шарон звернувся до мирного діалогу з палестинцями. Президент Франції приніс свої співчуття родичам Шарона і всьому народу Ізраїлю.
Нагадаємо, екс-прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон помер у суботу, 11 січня, у віці 85 років в ізраїльській лікарні Шеба. Він перебував у комі з 2006 року після того, як переніс інсульт. 1 січня його стан значно погіршився - відмовили багато життєво важливі органи. !zn