Так росіяни оцінюють свого президента, про що свідчать результати опитування "Левада Центру". І хоча ці висновки зовсім не дивують, вони все одно багато про що говорять.
Про це в своїй статті пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор. На його думку, результати дослідження "Левада Центру" вказують на те, що, попри "стіну пропаганди" в ефірі, росіяни добре бачать і розуміють справжню природу системи, яка ними керує.
"Але проблема в тому, що вони миряться з таким становищем або, принаймні, говорять, що миряться. Тому що згідно з іншим нещодавнім опитуванням "Левада Центру", неймовірні 82% росіян все одно підтримують роботу Путіна на посаді президента", - зауважує Вітмор.
Він ставить питання, що б ці протиріччя у відповідях росіян могли означати. Чи справді вони не проти, щоб ними керував чоловік, якого дурять і який залежить від корисних інтересів? Чи може вони говорять неправду під час опитувань? Або ж може вони відділяють міфічного Путіна від реальної системи, якою він керує? Чи це просто новий прояв старих вірувань росіян у "доброго царя і поганих бояр"? Відповіді на всі ці питання поки що немає.
Але, на думку Вітмора, варто пам'ятати про цей парадокс тоді, коли Росія вступає в новий виборчий сезон, а Путін готується до кампанії, яка може стати для нього останньою.
Володимир Путін вперше став президентом Росії в 2000 році. За даними опитування "Левада-центру", більшість громадян РФ (51%) згодні з думкою, що населення Росії вже втомилося чекати від Володимира Путіна якихось позитивних зрушень у своєму житті.