Подорожчання продуктів: світові ціни вперше за рік зросли

Поділитися
Подорожчання продуктів: світові ціни вперше за рік зросли © unsplash/brittaniburns
Роз'яснення дали експерти.

Минулого місяця показник світових цін на продукти зріс вперше за рік на тлі підвищення світових котирувань на цукор, м’ясо і рис. Про це йдеться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), пише видання Agrotimes.

Індекс продовольчих цін ФАО у квітня 2023 року становив 127,2 пункту, що на 0,6% більше, ніж у березні.

На цьому рівні індекс був на 19,7% нижче показника квітня 2022 року, але все одно на 5,2% вище, ніж у квітні 2021 року.

Зокрема, зріс індекс цін ФАО на цукор на 17,6% з березня, досягнувши найвищого рівня з жовтня 2011 року. Це обумовлено зниженням очікувань та результатів виробництва в Індії, Китаї, Таїланді та ЄС через посушливі погодні умови, а також через повільний початок збору врожаю цукрової тростини в Бразилії, разом з підвищенням світових цін на сиру нафту, що може збільшити попит на етанол з цукрової тростини.

Експерти зазначили, що індекси цін на інші основні категорії продовольчих товарів, за винятком рису, продовжили тенденцію до зниження.

Так, Індекс цін ФАО на зернові знизився на 1,7% порівняно з березнем і був у середньому на 19,8% нижчим за показник квітня 2022 року.

«Світові ціни на пшеницю знизилися на 2,3%, в основному через великі експортні запаси в Австралії та Російській Федерації. Світові ціни на кукурудзу знизилися на 3,2%, оскільки пропозиція в Південній Америці сезонно зросла на тлі поточного врожаю», – йдеться у повідомленні.

На тлі зниження врожаїв, спричиненого зростанням виробничих витрат і несприятливими погодними умовами, особливо за межами Азії, продажі азійським покупцям сприяли зростанню світових цін на рис.

На рослинні олії індекс цін ФАО знизився на 1,3% за місяць, що стало п’ятим поспіль місячним зниженням.

Так, світові ціни на пальмову олію були стабільними, тоді як котирування на соєву, ріпакову та соняшникову олію знизилися під впливом сезонного тиску з боку потенційно рекордного врожаю сої в Бразилії.

Слід зазначити, що у квітні минулого року у продовольчій та сільськогосподарській організації ООН були занепокоєні зростанням цін на продукти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі