Купівельна спроможність "вразливих" споживачів та країн значно знижується через зростання цін на продукти. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) висловлює занепокоєність стосовно збільшення вартості продовольства. Трохи більше ніж за місяць, від середини лютого до початку квітня індекс цін зріс на рекордні 12,6%, пише Голос Америки із посиланням на ФАО.
«Останнім часом ціни на базові харчові продукти, такі як пшениця та рослинні олії, різко зростають, що створює надзвичайні витрати для світових споживачів, особливо для найбідніших», — заявив генеральний директор ФАО Цюй Дун'ю.
На ситуацію на світовому продовольчому ринку впливає російська військова агресія проти України. Адже Україна є одним зі світових лідерів з експорту пшениці, кукурудзи та соняшникової олії. Не аби яку роль відіграють і санкції проти РФ, оскільки безпосередньо зростає вартість палива.
Так чи інакше подорожчання відчує на собі практично кожен. Особливо під загрозою опиняються "вразливі споживачі" та країни у яких відповідно зменшується купівельна спроможність.
«Ціни на зернові, рослинні олії та м’ясо досягли історичних максимумів, також значно зросли й ціни на цукор та молочні продукти», - заявив директор відділу торгівлі та ринків ФАО Бубекер Бен Белхассен.
За його словами, індекс цін на продукти досяг свого історичного максимуму від моменту його започаткування у 1990 році. Серед ключових факторів, які впливають на вартість продовольства, виділяють - несприятливе кліматична ситуація, зростання цін на паливо, енергоносії та добрива, а також частковий вплив пандемії COVID.
«Це підвищувало ціни іще до війни в Україні», – наголошує Белхассен. «Перебої в експорті через конфлікт в Україні загострили і без того складну ситуацію, посилюючи тиск на ціни».
Нагадаємо, в Мінагро повідомили, що внаслідок дій російської армій в Україні вже знищено 6 великих зерносховищ.