У Мінагро оцінили збитки від агресії РФ для економіки країни

Поділитися
Для того, щоб підтримати належний стан цього сектору економіки, доведеться повернути експортні спроможності зернової галузі. 

Незважаючи на те, що внаслідок дій російської армій в Україні вже знищено 6 крупних зерносховищ, не можна говорити, що це спричинить критичну нестачу продовольства. В ефірі національного марафону заступник глави Мінагро Тарас Висоцький зазначив, що в країні наразі є продовольство з достатнім запасом.

“Але, з іншого боку, аграріям потрібна виручка для того щоб продовжити посівну, тваринництво, годувати тварин, треба реалізовувати продукт", - сказав Висоцький.

Одним з важливих чинників, які дозволять галузі триматися на плаву в воєнний час, є повернення до експортних спроможностей, які були в України до 24 лютого.   

"90% експорту відбувалося через порти Одеси і Миколаєва. Фактично вже понад місяць ці порти закриті. Залізничними шляхами експортували в лютому 150 тисяч тонн сільськогосподарської продукції, в березні – 300 тисяч тонн, в потенціалі можна досягнути півтора мільйона тонн, це в три рази менше, ніж портова спроможність. Але є аналіз всіх пунктів, рухаємося", - зазначив Висоцький, додавши, що Україна стабільно входила в п’ятірку основних експортерів  галузі за останнє десятиліття.

Вчора ми повідомляли, що агресія Росії наразі оцінюється Київською школою економіки (KSE) у 68,2 мільярда доларів, або майже у 2 трильйони гривень. Тільки за один тиждень оцінка збитків зросла на п'ять мільярдів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі