По базі групи “Вагнера” на бавовняній фабриці в ЦАР завдали авіаудару  

Поділитися
По базі групи “Вагнера” на бавовняній фабриці в ЦАР завдали авіаудару   "Вагнерівці" часто служать і на африканському континенті © InformNapalm
Останніми місяцями відносини між Чадом і Центральноафриканською Республікою були надзвичайно напруженими. Бангі (столиця ЦАР) критикує Нджамену (столиця Чаду), за те, що вона дозволила озброєним групам використовувати свою територію як резервну базу.

У понеділок, 28 листопада, уряд Центральноафриканської Республіки підтвердив, що літак, який прилітав і вилітав із сусідньої країни, бомбардував у ніч із неділі на понеділок табір солдатів на півночі країни, а також російські воєнізовані формування «союзників», присутні на місцях, зокрема з групи "Вагнера", передає Le Monde.

Йдеться про те, що літак "скинув вибухівку в місті" Босангоа "націлившись на базу наших сил оборони, наших союзників, а також на бавовняну фабрику", - зазначено в прес-релізі уряду. Для "встановлення відповідальних" почали розслідування.

Літак "бомбардував базу росіян о 2:50 ночі, ми чули щонайменше чотири бомби, але, оскільки була ніч, ми не бачили самого літака, він був без вогнів і малошумний", – повідомили Agence France-Presse ( AFP) по телефону Етьєн Нгеретум, регіональний директор управління водних ресурсів і лісів у Босангоа.

За його словами, дві бомби вибухнули в його саду, який примикає до окупованої росіянами бавовняної фабрики. «Удари були страшними, — сказав він, додавши, — я знайшов цвяхи та шматки заліза на даху свого будинку».

Мер міста П'єр Денамгер також підтвердив напад по телефону інформаційному агентству. «Це літак без вогнів, який ми не змогли ідентифікувати. Ціллю була бавовняна фабрика, яку росіяни та збройні сили використовують як базу», – прокоментував він.

«Ця вибухівка завдала значних матеріальних збитків», – йдеться в заяві уряду.

Напружені відносини з Чадом

Це перший випадок нападу ворожого літака з початку громадянської війни в 2013 році або, принаймні перший публічно відомий. Чад межує з країною на північ від Босангоа, міста, яке донедавна було в руках повстанців.

Останніми місяцями відносини між Чадом і Центральноафриканською Республікою були надзвичайно напруженими. Бангі (столиця ЦАР) критикує Нджамену (столиця Чаду), за те, що вона дозволила озброєним групам використовувати свою територію як резервну базу. Зі свого боку, у лютому 2022 року Нджамена звинуватила важливого лідера чадських повстанців у тому, що він шукав підтримки групи “Вагнера” в Центральноафриканській Республіці.

Присутність російських воєнізованих формувань

У Центральноафриканській Республіці армія і сотні російських бійців разом воюють проти повстанців режиму. Бангі досі називає ці воєнізовані формування «союзниками». Російські воєнізовані формування, зокрема з групи Вагнера, сотнями стали підкріпленням для інших угруповань, які були присутні в регіоні з 2018 року.

Ситуація в ЦАР і зв’язок із “вагнерівцями”

Збройні групи, які тоді окупували дві третини Центральноафриканської Республіки, були швидко відкинуті з більшості своїх опорних пунктів, але вони продовжують проводити спорадичні партизанські дії проти військових та їхніх союзників, особливо між Босангоа та кордоном з Чадом.

ООН і західні столиці регулярно звинувачують центральноафриканських військових і угруповання “Вагнера” у скоєнні злочинів проти мирного населення, а також у тому, що Фостен-Аршанжа Туадера (президент ЦАР) винагороджує їх мінеральними ресурсами цієї країни, однієї з найбідніших у світі, зокрема золотом і діамантами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі