"Я отримав план Маршалла від міністра закордонних справ Литви", - повідомив він на Форумі громадянського суспільства Східного партнерства в Таллінні. При цьому він не став чітко прогнозувати, чи буде затверджено цей документ, однак скептично оцінив потребу в його схваленні.
"Зараз всі і скрізь говорять про "плани Маршалла", можна говорити, що є "інфляція планів Маршалла"- плани для Африки, для України, ще для когось", - сказав політик.
На думку комісара, Єврокомісія має необхідний інструментарій для підтримки України, і запевнив, що гроші будуть виділятися виключно у відповідності з вимогами проведення реформ.
"Ми готові давати гроші, але не будемо давати їх без чітких критеріїв. Вибачте, що повинен це говорити, але рівень довіри не дуже високий, і тому ми платимо, коли щось було зроблено", - підкреслив він.
Комісар також вважає, що для залучення інвестицій потрібен не план, а зміна бізнес-клімату.
"Україна на 80 місці по привабливості бізнесу. Тобто Україні треба багато що зробити, щоб зробити своє бізнес-середовище привабливішим", - пояснив він.
Раніше глава представництва України при ЄС Микола Точицький повідомив, що українсько-литовський проект "плану Маршалла" для України був представлений в європейських інститутах і Єврокомісія серйозно поставилася до нього.
Як повідомив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів. "План Маршалла для України" розрахований на десять років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 рр..) передбачає виділення 5 млрд доларів на рік.
Детальніше про нові ініціативи щодо "плану Маршалла" для України читайте у статті Ярослава Жалила "План Маршалла 2.0 чи черговий скарб гетьмана Полуботка?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".