"Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
При цьому він зазначив, що продовження Україною реформ сприятиме суттєвому збільшенню фінансування, будь то запозичення на боргових ринках або залучення інвестицій.
"Найбільш багатообіцяюча перспектива для України - в залученні інвестицій, які, у свою чергу, почнуть створювати в країні зв'язки з європейським ланцюжком поставок. Подібні зв'язки мають німецькі та скандинавські підприємства в Польщі та інших країнах Центральної Європи. Завдяки талановитій й освіченій робочій силі в Україні, а також враховуючи рівень заробітної плати, майбутнє країни як частини Європи має будуватися не на будь-яких угодах, а на інвестиціях, які почнуть пов'язувати економіку України з економікою Європи. Очікуваний внаслідок цього економічний ефект буде набагато більшим, ніж названі цифри", - додав Ліптон.
Раніше глава представництва України при ЄС Микола Точицький повідомив, що українсько-литовський проект "плану Маршалла" для України був представлений в європейських інститутах і Єврокомісія серйозно поставилася до нього.
Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку Степан Кубів повідомив, що "План Маршалла для України" розрахований на десять років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 рр.) передбачає виділення 5 млрд доларів на рік.
Детальніше про перспективи економічного розвитку України і новий "план Маршалла" для Києва читайте в статті Анатолія Максюти "План Маршалла для України: нова можливість або чергове розчарування" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".