"Північний потік 2" дозволить Росії встановити військові сенсори на дні Балтійського моря - Карпентер

Поділитися
"Північний потік 2" дозволить Росії встановити військові сенсори на дні Балтійського моря - Карпентер © gazeta.ru
У США стурбовані можливими не чесними військовими діями Росії на дні Балтійського моря.

Директор аналітичного Центру Байдена в США Майкл Карпентер, вважає, що "Північний потік 2" є не тільки спробою Росії перешкодити Україні, але і становить військові і розвідувальні ризики в Балтійському морі, повідомляє "Голос Америки".

"Справді хтось думає, що Росія буде чинити опір можливості встановити сенсори на дні Балтійського моря?", - додав аналітик в коментарі до заяви, що прозвучало від чиновника Державного департаменту США минулого тижня.

Будівництво російсько-німецького газопроводу "Північний потік 2" створює ризики для розвідки та військових США, так як це дозволить Москві розмістити нові підслуховуючі та спостережні пристрої в Балтійському морі. Про це заявила Сандра Удкирк, чиновник Держдепу США, яка займається питаннями енергетики під час свого перебування в Берліні минулого тижня.

Удкирк зазначила, що Конгрес минулого літа надав повноваження президенту вводити санкції проти низки трубопровідних проектів Росії. Компанії "піддаються посиленому ризику санкцій", - заявила вона.

Однак, запевнила дипломат, Вашингтон схиляється до використання дипломатичних засобів, щоб зупинити "Північний потік 2".

"Коли ми говоримо про здатність урядів і компаній використовувати інфраструктуру для розміщення установок і технологій, які можуть прослуховувати і вести спостереження, то саме це викликає занепокоєння з цього приводу конкретного підводного проекту в Балтійському морі", - додала вона.

Удкирк також спростувала, що Вашингтон виступає проти трубопроводу, для того щоб збільшити експорт американського скрапленого газу в Європу.

США не вірять Росії в питанні "Північного потоку-2". Вашингтон обіцяє зробити все, щоб потопити російський проект, який підсилить європейську залежність від російських енергоносіїв.

У свою чергу, видання Bloomberg писало, що зближення з Росією тепер нова мета політики Німеччини, тому що їх об'єднують спільні цілі. Зокрема, Берлін і Москва хотіли б добитися побудови "Північного потоку-2" і захистити свій бізнес від американських санкцій.

А президент Словаччини звинуватив ЄС у ігноруванні втручання Росії. При цьому, він назвав "Північний потік-2" прикладом недалекоглядних, егоїстичних інтересів, ціна яких безпека Східної Європи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі