"Тягар трансатлантичних відносин збільшиться", - сказав Баєр, додавши, що побутові "Північного потоку-2" опирається цілий політичний спектр у Вашингтоні, який включає Сенат, Палату представників і Білий дім.
Загострення американсько-німецького конфлікту через російський газопровід, який збільшить прямий потік російського газу в Німеччину, стало ще однією проблемою, яка постала між країнами поруч з суперечками щодо торгівлі, витрат на оборону і ядерну угоду з Іраном.
За словами Баєра, неназваний американський чиновник розповів йому, що США можуть накласти санкції на "Північний потік-2" відповідно до законодавства, яке було ухвалене минулого року проти російських енергетичних проектів з метою покарати Росію за вторгнення в Україну і втручання в американські вибори в 2016 році.
Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр сказав телеканалу ARD , що США повинні розуміти, що Європа "буде захищати свої економічні інтереси", до яких він включив "Північний потік-2".
Раніше видання Bloomberg писало, що зближення з Росією тепер нова мета політики Німеччини, тому що їх об'єднують спільні цілі. Зокрема, Берлін і Москва хотіли б добитися побудови "Північного потоку-2" і захистити свій бізнес від американських санкцій.
А президент Словаччини звинуватив ЄС у ігноруваннівтручання Росії. При цьому, він назвав "Північний потік-2" прикладом недалекоглядних, егоїстичних інтересів, ціна яких безпека Східної Європи.