"Зближення з Росією тепер нова ключова політична мета для Берліну, каже високопоставлений німецький чиновник, поінформований про стратегію канцелярії. Зміна настроїв, яка підкреслює те, чому Росія втручалася у виборчу кампанію в 2016 року для підтримки республіканського непередбачуваного явища, - це наслідок дій президента США, який вніс напругу в давній альянс з Європою", - пише видання.
Хоча Меркель і Путін не збираються ставати найкращими друзями, вони загартовані уцілілі після геополітичного потрясіння, у яких склалися суперечливі, але добре відточені відносини. Приміром, Німеччина не збирається ослаблювати санкції Євросоюзу проти Росії за її вторгнення в Україну. Але Кремль все одно користується розумінням, розраховуючи, що зможе за допомогою цього зміцнити вплив у Німеччині і в Європі.
"Путіну подобається роздратування, яке Трамп створив у відносинах з Європою", - сказав голова берлінського офісу Європейської ради закордонних справ Йозеф Яннінг.
"В його очах, я думаю, події розвиваються досить позитивно", - додав він, нагадуючи, що в минулому Путін безрезультатно намагався залякати німецького канцлера.
Для Путіна це можливість позбутися дипломатичної ізоляції в Європі, яка наступила після того, як Росію вигнали з G8 в 2014 році. Для Меркель на кону не так проектування європейських цінностей в еру глобалізації, як захист німецьких економічних інтересів у Ірані і Росії. Сюди входить "Північний потік-2", в побудові якого Путін і Меркель зацікавлені однаково, але проти якого виступають США. Адміністрація Трампа погрожує накласти санкції на компанії, які працюють над спорудженням ГТС, тому що так російський газ буде йти в Німеччину в обхід України.
Раніше повідомлялося, що Меркель поговорить з Путіним в Сочі про Україну. За її словами, Німеччина намагається "вдихнути життя" в Мінські угоди, незважаючи на те, що щодня надходять повідомлення про порушення режиму припинення вогню, як і раніше, є перешкоди для роботи спостерігачів ОБСЄ.
Меркель і Путін обговорили можливість введення миротворців ООН в Донбас. Канцлер Німеччини Ангела Меркель у п'ятницю, 11 травня, провела телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.