У Північній Кореї завершилися вибори в Верховне народне зібрання (законодавчий орган) 14-го скликання. Це другі вибори вищого представницького органу влади під час правління Кім Чен Ина. У ВНС КНДР 687 депутатів. Вони обираються на основі загального і прямого виборчого права таємним голосуванням на 5 років. Вибори є безальтернативними - громадянам пропонується обрати одного кандидата, віддавши свій голос "за" або "проти" нього, і відбуваються по одномандатних округах.
За офіційними даними, на минулих виборах 2014 року в голосуванні взяли участь 99,97% виборців по всій країні. В окрузі, де балотувався Кім Чен Ин, за нього голосували 100% при стовідсотковій явці.
North Korean leader Kim Jong Un 's rulіng Workers' Party has an iron grip on the country, but every five years it holds a so-called for election the rubber stamp legislature, known as the Supreme People's Assembly pic.twitter.com/9qpI3Pcogm
- AFP news agency (@AFP) 10 березня 2019 р.
У виборах в Верховне народне зібрання беруть участь жителі країни, яким виповнилося 17 років. Явка обов'язкова.
Для голосування "за" досить опустити бюлетень в урну. Для голосування "проти" потрібно викреслити ім'я кандидата олівцем, який лежить поруч з урною.
Біженець з Північної Кореї Чо Мюнчхуль, який став парламентарем у Південній Кореї, в інтерв'ю телеканалу CNN в 2012 році, стверджував: "Той, хто візьме в руки олівець, помре. Завжди хтось спостерігає".
Наприкінці лютого в Ханої відбувся дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".
Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".