Північна Корея може виробляти ще більше урану для ядерної зброї – звіт

Поділитися
Північна Корея може виробляти ще більше урану для ядерної зброї – звіт © ВВС
КНДР має значно більші потужності з переробки урану.

Північна Корея може збагачувати весь уран, необхідний їй для ядерної зброї, через чинний комбінат у Пхенсані, а супутникові знімки показують, що країна може робити набагато більше ядерного палива, ніж зараз, йдеться у новому науковому дослідженні.

Агентство Reuters, попри мораторій на випробування ядерної зброї з 2017 року, Північна Корея заявила, що продовжує нарощувати свій арсенал, і цього року вона, схоже, перезапустила реактор, який, як вважається, виробляв збройовий плутоній.

Згідно з дослідженням, опублікованим у жовтні в журналі Science & Global Security дослідниками зі Стенфордського університету та консалтингової компанії з гірничодобувної промисловості з Аризони, Північна Корея може збільшити виробництво, і вона не потребує інших уранових заводів.

"Очевидно, що КНДР має значно більші потужності з переробки урану, ніж вона використовувала досі", - йдеться в доповіді, де використовуються ініціали офіційної назви Північної Кореї - Корейська Народно-Демократична Республіка. "Це означає, що за бажання КНДР може виробляти набагато більше подрібненого природного урану".

На думку аналітиків, Пхенсанський завод зі збагачення урану та пов'язана з ним шахта є єдиним публічно визнаним джерелом жовтого кеку, або уранової руди, у Північній Кореї.

Звіт з'явився в той момент, коли інші супутникові знімки показали, що Північна Корея будує велике розширення на своєму ядерному реакторі в Йонбені, який, на думку аналітиків, може бути використаний для виробництва урану зброї.

"Враховуючи активну ядерну програму КНДР, вкрай важливо оцінити та зрозуміти її можливості щодо виробництва ядерних матеріалів", - пишуть автори доповіді, які подали свої висновки у квітні.

Ці можливості визначають швидкість, з якою Північна Корея може розширити свій ядерний арсенал, визначають розмір загрози міжнародній безпеці та проблему потенційного ядерного роззброєння, а також вимірюють здатність Північної Кореї забезпечити паливом свою майбутню програму ядерної енергетики, йдеться в доповіді.

Раніше повідомлялося, що Китай і Росія забули про запуск ракет КНДР, але закликали Радбез ООН скасувати ключові санкції.

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі