Північна Корея, ймовірно, продовжує експлуатацію ядерного реактора з виробництва плутонію

Поділитися
Північна Корея, ймовірно, продовжує експлуатацію ядерного реактора з виробництва плутонію
Комерційні супутникові знімки Центру ядерних досліджень у Йонбені від 24 листопада є додатковим доказом того, що реактор потужністю 5 МВт (ел.) працює.

Північна Корея, ймовірно, продовжує експлуатацію ядерного реактора з виробництва плутонію в комплексі ядерних досліджень у Йонбені, повідомляє з посиланням на недавні супутникові знімки американський ресурс 38 North, який фіксує діяльність КНДР.

Журналісти звернули увагу на пару, яка виходить із генераторної зали реактора. На їхню думку, це вказує на те, що принаймні один із генераторів працює.

"Пар виходить із генераторної зали реактора, вказуючи на те, що принаймні один із генераторів працює. Крім того, вода продовжує скидатися з допоміжної труби в канал, що веде до річки Куренг", - передає видання.

Реактор потужністю 5 МВт може виробляти до шести кг плутонію на рік, хоча, схоже, його було зупинено з 2018 року до останніх місяців. Це новий захід примітний, оскільки відновлення виробництва плутонію, ймовірно, необхідне для досягнення амбітних цілей щодо подальшого розвитку ядерної зброї, оголошених на восьмому з'їзді партії на початку цього року.

У вересні МАГАТЕ повідомило, що Північна Корея, ймовірно, відновила роботу з виробництва палива для ядерної зброї на основному ядерному комплексі в Йонбені з липня 2021 року. У доповіді йдеться про реактор потужністю п'ять мегават на об'єкті, який виробляє плутоній - один із ключових компонентів для виробництва ядерної зброї.

Крім того, у звіті МАГАТЕ йдеться, що також існують свідчення робіт у радіохімічній лабораторії в Йонбені в період із середини лютого до початку липня.

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводять чергову перевірку на сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2) Чорнобильської АЕС - щодо відсутності незаявленого ядерного матеріалу та незаявленої ядерної діяльності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі