Південна Осетія відкинула ідею референдуму про злиття з Росією

Поділитися
Південна Осетія відкинула ідею референдуму про злиття з Росією Південна Осетія відкинула ідею референдуму про злиття з Росією
Провести референдум з питання про приєднання до Російської Федерації раніше запропонувала партія "Єдина Осетія", очолювана колишнім кандидатом у президенти Анатолієм Бібіловим.

Влада 3. Посол Південної Осетії в РФ Дмитро Медоєв заявив що на офіційному рівні питання про проведення такого референдуму не обговорюється.

"Південна Осетія жодного референдуму проводити не збирається, ніяких рішень не прийнято. І обговорення... на офіційному рівні немає", - зазначив він.

Посол підкреслив, що мова йде лише про ініціативу однієї з політичних партій.

Медоєв визнав, що "ідея возз'єднання" (Південної Осетії з Північною, яка входить до складу РФ) існує давно. Однак зазначив, що "реалії насправді такі, що Південна Осетія є на сьогоднішній день визнаною державою, у першу чергу (з боку) РФ".

Провести референдум з питання про приєднання до Російської Федерації раніше запропонувала партія "Єдина Осетія", очолювана колишнім кандидатом у президенти Анатолієм Бібіловим. Жителі республіки, на думку авторів ініціативи, повинні були відповісти на питання, чи бачать вони Північну і Південну Осетію "єдиним суб'єктом РФ".

З проханням організувати плебісцит партія звернулася до президента Південної Осетії Леоніда Тібілова. При цьому зазначалося, що у випадку, якщо не підтримає ініціативу влада, представники "Єдиної Осетії" займуться підготовкою до референдуму самостійно.

За законом Південної Осетії "Про референдум" громадяни республіки мають право виступати з ініціативами про проведення плебісцитів. Для цього потрібно створити ініціативну групу і зібрати підписи як мінімум тисячі осіб, які пропорційно представляють всі регіони республіки. Матеріали перевіряє ЦВК, яка потім направляє їх президенту, який має право призначати референдуми.

Росія визнала незалежність Південної Осетії та іншої колишньої грузинської автономії - Абхазії в кінці серпня 2008 року, після військового конфлікту з Грузією. У відповідь Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою і оголосив дві закавказькі республіки окупованими територіями. За прикладом РФ її визнали ще кілька країн - Нікарагуа, Науру, Венесуела і Тувалу.

Хоча формально Південна Осетія і не входить до складу РФ, більшість її жителів має російське громадянство. На території республіки в якості валюти діє російський рубль, за угодою з місцевою владою там розміщено російські війська. Республіка отримує фінансову допомогу з боку РФ. Зокрема, до бюджету 2013 року було закладено дохідну частину в 4,7 мільярда рублів, "з урахуванням фінансової допомоги Російської Федерації в сумі 4,2 мільярда рублів". !zn

Читайте також:

Грузія хоче через ЄС вирішити проблеми Абхазії і Південної Осетії

Саакашвілі розповів про роль українських ППО у військовому конфлікті з Росією

Грузія має намір відновити відносини з РФ, але на це потрібен час

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі