Південна Корея обговорює співпрацю з альянсом AUKUS у сфері технологій

Поділитися
Південна Корея обговорює співпрацю з альянсом AUKUS у сфері технологій © depositphotos.com/Rateland
Низка країн вивчає можливості співпраці з AUKUS, водночас, альянс наразі не збирається приймати нових членів. 

За словами міністра оборони Південної Кореї Шин Вон Сіка, Сеул розглядає можливість співпраці з оборонним альянсом AUKUS у ролі партнера в галузі досліджень, повідомляє Bloomberg.

На щорічній зустрічі південнокорейських і австралійських офіційних осіб Шин сказав, що обговорювалося питання про те, як Сеул може зробити свій внесок у другий компонент пакту AUKUS, зосереджений на науково-дослідній співпраці в таких стратегічно важливих сферах, як штучний інтелект і квантові обчислення.

“Ми вітаємо той факт, що члени AUKUS розглядають Корею як партнера по другій складовій пакту” - сказав Шин на прес-конференції в Мельбурні в середу, 1 травня.

За його словами, оборонні, наукові й технологічні можливості Сеула сприятимуть миру і стабільності.

Південна Корея стала черговою країною, яка вивчає можливість співпраці з AUKUS. Протягом останніх місяців зацікавленість у співпраці з альянсом також виявили Японія та Нова Зеландія.

Водночас прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз виключив будь-які пропозиції щодо офіційного розширення альянсу за межі його початкових трьох членів у короткостроковій перспективі.

AUKUS - це оборонний альянс Австралії, Великої Британії та США, створений у вересні 2021 року. Він покликаний посилити оборонні й науково-дослідні можливості всіх трьох країн в умовах конкуренції з Китаєм.

Згідно з першим компонентом пакту AUKUS, Велика Британія і США співпрацюватимуть з Австралією, щоб допомогти Канберрі створити флот атомних підводних човнів до 2030-х років. Однак саме стратегічні дослідницькі партнерства в межах другого компонента AUKUS цікавлять регіональних партнерів, в тому числі Сеул.

Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковував Віктор Константинов у статті “Три лицарі проти китайського дракона”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі