Нова Зеландія розглядає можливість приєднання до компонента альянсу AUKUS 

Поділитися
Нова Зеландія розглядає можливість приєднання до компонента альянсу AUKUS  © flickr/Andrew Beyzman
Веллінгтон також посилить зв'язки у сфері безпеки з Австралією.

Новий прем'єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон заявив у середу, 20 грудня, що розгляне переваги приєднання до частини оборонного пакту AUKUS, яка зосереджується на спільному використанні військових технологій в умовах "складнішого" світового порядку. Про це повідомляє Reuters.

Лаксон, який відвідує Австралію під час свого першого офіційного візиту за кордон після того, як минулого місяця склав присягу прем'єр-міністра, сказав, що проект AUKUS з розробки і закупівлі озброєнь між США, Великою Британією і Австралією допоможе забезпечити мир і стабільність у Тихоокеанському регіоні.

"Другий компонент" пакту AUKUS — окремий від першого, який передбачає постачання Австралії атомних ударних підводних човнів.

"Ми зацікавлені у вивченні другої складової в AUKUS, а також нових технологій і можливостей, які може відкрити для Нової Зеландії участь у ній", - сказав Лаксон під час спільного брифінгу зі своїм австралійським колегою Ентоні Албанізом.

Нова Зеландія не є стороною тристороннього пакту, хоча США заявили, що двері для приєднання до AUKUS відчинені.

Лаксон підтвердив без'ядерну позицію Нової Зеландії, яка, за його словами, "не підлягає обговоренню". Нова Зеландія і США називають себе близькими стратегічними партнерами, хоча їхній союз був призупинений у 1980-х роках, коли Нова Зеландія заборонила прибуття американських військових кораблів з ядерною зброєю. 

Тісні зв'язки з Австралією, єдиним офіційним союзником Нової Зеландії у сфері оборони, є "дуже важливими", оскільки країна зіштовхнулася зі “складнішим світом”. сказав Лаксон.

“Нова Зеландія та Австралія працюватимуть разом як основні партнери в регіоні, співпрацюючи з нашими партнерами з тихоокеанських острівних держав", - додав він.

Албаніз зазначив, що Австралія продовжуватиме поглиблювати свої торговельно-економічні зв'язки з Новою Зеландією та працюватиме разом над вирішенням спільних викликів, включаючи зміну клімату.

Зовнішня політика і оборона в Новій Зеландії здебільшого передбачають двопартійний консенсус, і нинішній уряд йде тим же шляхом, що і попередній лейбористський, який був дедалі більше занепокоєний зростанням впливу Китаю в Тихоокеанському регіоні.

Директор Центру стратегічних досліджень Університету Вікторії Девід Кейпі очікує, що новий уряд приділятиме більше уваги своїм традиційним партнерам, таким як члени альянсу з обміну розвідданими "П'ять очей", до якого входять Австралія, Велика Британія, Канада і США.

Рішення США, Британії та Австралії створити альянс AUKUS є системним і викликане в тому числі прагненням протистояти зростанню політичного, економічного і військового впливу КНР. Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті “Три лицарі проти китайського дракона”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі