Так вбивство Нємцова коментує журналіст Маша Гессен на сторінках New York Times. На її думку, хоч все вказує на те, що наказ вбити політика був відданий в Кремлі, насправді це, швидше за все, не так.
"Це одна з причин вважати, що вбивство Нємцова стало початком чергового нового і страшного періоду російської історії. Кремль нещодавно створив автономну армію месників, які вважають, що діють на благо країни, не отримуючи жодних чітких інструкцій", - пише Гессен нагадуючи про так званий "Антимайдан" та інші прокремлівські рухи.
Автор нагадує, що Нємцов в 90-х став віце-прем'єр-міністром Росії за часів президентства Бориса Єльцина. Але коли президентом став Путін, за нього забули. В 2011 році, коли почалися протести проти влади, Нємцов зрозумів, що його сприймають,як буркотливого старигана. Але все ж таки він продовжував брати активну участь в опозиційній діяльності.
"Ця діяльність навряд чи загрожувала Путіну, але Нємцов потрапив у всі списки "ворогів Росії", які розповсюджують прихильники Кремля в інтернеті", - йдеться в статті.
Путін починаючи з 2012 року все більше зосереджується на внутрішніх ворогах. Два тижні тому рух "Антимайдан" закликав до насилля проти "п'ятої колони". А в п'ятницю Нємцова застрелили біля стін Кремля.
"Сигнал був чітким: людей будуть вбивати в ім'я Кремля, в місцях, які видно з Кремля, на фоні Кремля лише за те, що вони проти Кремля", - пише оглядач.
В іншій статті New York Times йшлося про те, що після вбивства Нємцова в Росії тепер може статися все, що завгодно, оскільки жодних меж в країні більше немає. Політолоки порівнюють атмосферу в РФ з Веймарською республікою перед приходом до влади нацистів. Видання The Guardian писало, що вбивство Нємцова знаменує початок нової ери для Путіна і Росії. Автор підкреслює, що в Росії відбулася "смерть оптимізму". У такому разі ружим повинен якось "заспокоїти" почуття громадян. Борис Нємцов був застрелений у ніч на 28 лютого на Великому Москворецком мосту. Слідчий комітет Росії розглядає кілька версій вбивства політика, не виключаючи ні політичних, ні побутових мотивів.