За даними журналістів, двійника Хашоггі звуть Мустафа аль-Мадані, після того, як переодягнувся в одяг убитого та додатково замаскувався штучною бородою й окулярами, він залишив будівлю консульства через чорний вхід разом із невідомим, імовірно, спільником.
За кілька годин до вбивства журналіста 57-річний Мадані увійшов до будівлі консульства через парадний вхід. Залишаючи його через чорний вже як "Джамаль Хашоггі", він змінив одяг, але залишився в тому самому взутті – кросівках із білими підошвами. Згодом Мадані в одязі вбитого був помічений на вулицях Стамбула та біля місцевих визначних пам'яток, зокрема, біля Блакитної мечеті.
Виконавець ролі вбитого Хашшогі входить до складу групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини із Саудівської Аравії в день вбивства журналіста, повідомив журналістам турецький високопосадовець. Їх підозрюють у причетності до вбивства. За словами співрозмовника журналістів, Мадані входив до "групи 15" в якості дублера Хашоггі, з цією метою він прибув у Стамбул.
Про існування двійника журналіста стало відомо того ж дня, коли п'ятеро співробітників консульства Саудівської Аравії у Стамбулі дали свідчення у справі про вбивство журналіста, пише ізраїльська газета Haaretz із посиланням на турецький мовник NTV. Загалом свідчення у справі про вбивство журналіста Хашоггі вже надали 20 співробітників консульства, слідчі мають намір допитати 45 осіб.
EXCLUSIVE: Surveillance footage shows Saudi operative in Jamal Khashoggi's clothes in Istanbul after the journalist was killed, Turkish source says.@ClarissaWard has more, live from Istanbul: pic.twitter.com/AYZwmqNezf
- New Day (@NewDay) October 22, 2018
Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії у Стамбулі для отримання документів про розлучення. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі залишив консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час бійки, що виникла раптово.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини із Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі та незабаром повернулися назад. Також повідомлялося про те, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.
За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав із Саудівської Аравії у США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав із критикою політики будинку Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.
Докладніше про вбивство журналіста та його наслідки для королівства читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".