Ракетний шантаж Пхеньяна: США заявили, що готові вести переговори щодо ядерної програми КНДР

Поділитися
Ракетний шантаж Пхеньяна: США заявили, що готові вести переговори щодо ядерної програми КНДР © unsplash/karthikhimself
У Білому домі кажуть, що Китай «має робити більше», щоб запобігти ескалації 

Радник з питань національної безпеки США Джейк Салліван заявив, що адміністрація президента Джо Байдена готова вести переговори з Північною Кореєю щодо її ядерної програми. Його коментарі з'явилися через кілька днів після того, як Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету в бік Японії.

«Ми дали зрозуміти Північній Кореї, що готові сісти і поговорити без попередніх умов про їхню ядерну програму», – сказав Салліван 16 липня на телеканалі CBS.

Радник Білого дому сказав, що США стурбовані тим, що Північна Корея може провести сьоме ядерне випробування, але він не бачить «жодних безпосередніх ознак» того, що таке випробування відбудеться. 

«Що стосується потенціалу міжконтинентальних балістичних ракет, то вони почали випробовувати цей потенціал кілька років тому. Вони продовжують його випробовувати. Ми дуже уважно стежимо за всіма цими випробуваннями, щоб побачити, як вони розвиваються, і ми могли б надзвичайно тісно координувати свої дії з нашими союзниками – з Японією і [Південною] Кореєю – для того, щоб переконатися, що ми реагуємо на цю загрозу в унісон», – сказав Салліван. 

Також він зазначив, що Китай повинен робити більше, щоб запобігти ескалації ситуації. 

«З нашої точки зору, Китай має відігравати певну роль і тут, враховуючи його відносини з Північною Кореєю, щоб показати північнокорейцям, що їхні подальші випробування дестабілізують ситуацію і, відверто кажучи, лише створюють обставини, в яких Сполучені Штати, наші союзники і партнери повинні активізувати свою діяльність і позицію, щоб відповісти на цю загрозу», – сказав радник.

Нагадаємо, що 14 липня Північна Корея здійснила запуск ракети Hwasong-18. Вона впала у море у 1000 кілометрах від місця запуску. Офіційні особи КНДР заявили, що це їх «відповідь на дії літаків-розвідників Військово-повітряних сил США».

За два дні після запуску ракети, США, Південна Корея та Японія провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони – щоб протистояти «зростанню загрози з боку Північної Кореї».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі