США, Південна Корея та Японія в неділю, 16 липня, провели спільні військово-морські навчання з протиракетної оборони, щоб протистояти зростанню загрози з боку Північної Кореї, заявили військово-морські сили Сеула. Навчання відбулися через кілька днів після того, як Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету, повідомляє Reuters.
У середу, 12 липня, Північна Корея запустила ракету Hwasong-18, яку Пхеньян називає основою своїх ядерних ударних сил.
Тристоронні навчання провели у міжнародних водах між Південною Кореєю і Японією, в них взяли участь есмінці трьох країн, оснащені радіолокаційними системами Aegis.
Вашингтон і його союзники в Азії працюють над удосконаленням системи обміну інформацією про північнокорейські ракети.
Метою навчань було відпрацювання реакції союзників на запуск північнокорейської балістичної ракети за сценарієм з віртуальною ціллю, повідомили військові.
"Ми будемо ефективно реагувати на ядерні і ракетні загрози з боку Північної Кореї за допомогою потужної системи реагування наших військових і тристороннього співробітництва", - сказав офіцер ВМС Південної Кореї.
Запуск ракети КНДР засудили США, Південна Корея і Японія. Пхеньян тим часом заявляє, що це було реалізацією його права на самооборону.
Черговий запуск відбувся після того, як Північна Корея звинуватила американські літаки-шпигуни в польотах над водами своєї виключної економічної зони, а також засудила нещодавнє прибуття до Південної Кореї американського підводного човна з ядерними крилатими ракетами і пообіцяла вжити заходів у відповідь.
Раніше повідомлялося, що Південна Корея, США та Японія домовилися регулярно проводити навчання з протиракетної та протичовнової оборони.
Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».