Після ста днів перебування на посаді президента Байден користується широкою популярністю — The Economist 

Поділитися
Після ста днів перебування на посаді президента Байден користується широкою популярністю — The Economist  © The White House / Flickr
Але вже зовсім скоро все може стати похмурішим.

Новий президент США Джо Байден виступив зі своїм першим зверненням до Конгресу. Наразі Байден після перших ста днів перебування на посаді користується більшою популярність серед громадськості, ніж його попередник Дональд Трамп за той самий період на початку свого президенства. Джо Байден має широку підтримку своєї економічної політики, але незабаром йому доведеться вирішити більш гострі проблеми, пише журнал The Economist.

Вже завтра Джо Байден «відзначить» сто днів перебування на посаді президента США. Протягом перших трьох з половиною місяців у ролі «головнокомандувача» Байден підписав рекордну кількість розпоряджень, які передбачають відмову від політики Дональда Трампа.

Серед іншого, Байден оприлюднив амбіційні плани щодо боротьби з пандемією, поліпшення інфраструктури та посилення економіки США. Наразі публіці подобається те, що вона бачить. Більшість демократів і «нейтральних громадян» схвалюють роботу, яку виконує президент. І попри те, що більшість республіканців не підтримують політику Байдена, він користується більшою популярністю у конкурентної сторони, ніж його попередник на початку свого президенства.

Згідно з останнім опитуванням The Economist / YouGov, оприлюдненим 28 квітня, 50% респондентів схвалюють роботу, яку Байден виконує на посаді президента, тоді як 39% не схвалюють.

Ці цифри майже зворотні до рейтингу схвалення Трампа за той самий період перебування на посаді, коли 40% виборців схвалювали його політику, а 50% не підтримували його дії.

Однак «популярність» Байдена все ще відстає від «популярності» колишнього президента США Барака Обами, який користувався підтримкою 55% виборців після перших ста днів перебування на посаді.

У порівнянні з Трампом, Байден зміг отримати прихильність більшої кількості членів своєї партії і менше їх розчарувати. Близько 89% демократів схвалюють політику Байдена, тоді як лише 7% не підтримують його. Після перших ста днів перебування Трампа на посаді президента, 82% республіканців підтримували його політику, а 14% не схвалювали його курс.

За даними YouGov, 64% виборців підтримали законопроект про стимулювання економіки фінансовим пакетом у 1,9 трильйона доларів, який запропонував Байден, тоді як лише 31% респондентів виступили проти.

Для порівняння, Закон про податкові скорочення та робочі місця, який запропонував Трамп, отримав підтримку лише третини виборців, коли він був прийнятий у грудні 2017 року. План інвестицій Байдена в інфраструктуру, який передбачає витратити 2 трильйони доларів на дороги, мости та громадський транспорт, підтримують 59% американців, проти виступили лише 21% респондентів, згідно з останнім опитуванням NBC News. Така підтримка робить цей план Байдена ще більш популярним, ніж пакет економічного стимулювання.

Але найближчими місяцями все може стати похмурішим. Коли в січні компанія YouGov опитала американських виборців щодо їх пріоритетів для уряду, більшість цитували такі питання, як економічне зростання, державні витрати та охорона здоров'я. Сьогодні найбільш суперечливими та обговорюваними політичними питаннями серед американців є імміграція, контроль над зброєю та кримінальне правосуддя. Ймовірно, період «медового місяця» Байдена на посаді президента США добігає кінця, резюмує видання.

Американський президент Джо Байден використав своє перше звернення до спільної сесії Конгресу, щоб донести почуття оптимізму для громадян США після жорстоких 15 місяців, ознаменованих пандемією, економічною рецесією, протестами проти расової несправедливості та важким процесом виборів президента, які розділили суспільство і завершилися атакою на Капітолій. Також Байден представив свої амбітні плани перед республіканською опозицією та демократичною більшістю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі