Financial Times назвала ключові моменти першого звернення Байдена до Конгресу

Поділитися
Financial Times назвала ключові моменти першого звернення Байдена до Конгресу © Flickr/White House
Промова Байдена була амбіційною.

Американський президент Джо Байден використав своє перше звернення до спільної сесії Конгресу, щоб донести почуття оптимізму для громадян США після жорстоких 15 місяців, ознаменованих пандемією, економічною рецесією, протестами проти расової несправедливості та важким процесом виборів президента, які розділили суспільство і завершилися атакою на Капітолій. Також Байден представив свої амбітні плани перед республіканською опозицією та демократичною більшістю.

Financial Times пропонує п’ять ключових моментів звернення Байдена до Конгресу.

Байден готовий боротися за податки та витрати

Президент США відчайдушно хоче просувати свої наступні багатомільйонні видаткові пакети, і він не цурається збільшення податків для великих компаній та багатих американців, адже саме за рахунок цих податків і повинні фінансуватися фінансові стимули.

Виступ Байдена закликав прибутковий бізнес та забезпечених людей брати на себе вищі податки, заявляючи, що настав час «їм заплатити свою справедливу частку».

Також Байден нагадав про наполегливі вимоги до виробництва, із закликом «купувати американське». Він заявив, що працівники виробничої сфери будуть головним напрямком діяльності його адміністрації.

«Такі працівники відчувають себе покинутими в економіці, яка швидко змінюється», - сказав Байден.

Джо Байден бачить світло в кінці «ковідного тунелю»

Опитування показують, що громадськість схвалює дії Байдена у боротьбі з пандемією, що, ймовірно, надає йому впевненості. Президент нагадав про успішне розгортання вакцинації в Америці, сказавши, що це викликало посмішки на обличчях дітей, коли вони повертались до школи, сльози радості у вихователів та довгоочікувані обійми для бабусь і дідусів по всій країні.

Але при цьому, Байден попередив, що Америка не повинна втрачати пильність під час пандемії. Однак, його тон вже не був таким похмурим, як раніше.

«Наш прогрес за останні 100 днів у боротьбі проти однієї з найстрашніших пандемій в історії є одним із найбільших досягнень в галузі логістики, які коли-небудь бачила наша країна», - сказав американський президент.

Китай та Росія є найбільшими пріоритетами зовнішньої політики США

У якийсь момент виступу Байден вирішив поговорити про китайського президента Сі Цзіньпіна.

«Він дійсно налаштований зробити Китай найвпливовішою країною в світі», - сказав Байден про китайського лідера.

Зауваження підкреслило стурбованість адміністрації США зростанням Китаю, подібно до того, як це викликало тривогу в адміністрації колишнього президента Дональда Трампа. Байден підкреслив готовність своєї адміністрації сприяти захисту прав людини.

Росія була іншим важливим питанням.

«Я чітко дав зрозуміти президенту Володимиру Путіну, що, хоча ми не прагнемо ескалації, Кремль чекають наслідки за агресивні дії», - сказав він.

Заклики до міжпартійної співпраці звучали «порожньо»

Байден взяв на себе зобов'язання відновити ефективну міжпартійну співпрацю. Він закликав республіканських законодавців співпрацювати з демократами, щоб прийняти його пропозиції відносно широкого спектру політичних питань, від реформування інфраструктури до жорсткішого законодавства про зброю.

Але його заклики не отримали широкого резонансу, і багато республіканців розчарувались після того, як демократи без підтримки Республіканської партії висунули законопроект про економічну допомогу в розмірі 1,9 трильйона доларів.

На запитання, що він думає про цю промову, сенатор штату Юта Мітт Ромні який вважається одним із найконсервативніших республіканців, відповів, що адміністрація Байдена не створює відповідних умов для відродження міжпартійної співпраці.

Демократи та республіканці все ще не можуть знайти спільної мови щодо питань расової справедливості

Дебати щодо расової справедливості та рівності давно розділили американців, а вбивство афроамериканця Джорджа Флойда минулого року та хвиля протестів проникнули в політику.

Байден і демократи наполягають на амбіційних реформах федеральної поліції.

«У нас є реальний шанс викорінити системний расизм, який переслідує американське життя», - сказав Байден.

Офіційну відповідь Республіканської партії на виступ Байдена виголосив Тім Скотт, єдиний темношкірий республіканський сенатор, який отримав похвалу від колег-демократів за свою роль у двопартійних переговорах про реформу поліції.

 «Послухайте мене чітко: Америка не є расистською країною», - сказав Скотт, викликавши критику демократів після таких коментарів. Він також звинуватив лібералів у спробі розділити країну, адже? на його думку, «вони навчають дітей тому, що колір шкіри визначає суть людини».

Скотт захищав виборче законодавство, зокрема, закони штату Джорджія, які Байден різко розкритикував. Скотт звинуватив демократів у намаганні «захопити владу у Вашингтоні», намагаючись змінити федеральні закони про вибори.

Президент США Джо Байдена заявив, що Сполучені Штати не прагнуть ескалації напруженості з РФ, проте агресивні дії Москви тягнуть за собою наслідки. Про це Байден заявив під час виступу перед Конгресом.

За його словами, Москва і Вашингтон можуть співпрацювати, коли це відповідає взаємним інтересам обох країн. Байден вважає, що прикладом такого співробітництва може бути продовження в лютому на п'ять років російсько-американського Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі