До санкційного списку потрапили голова WADA Крейг Ріді, спецпрокурор США Роберт Мюллер, голова комісії WADA з розслідування обвинувачень у допінг-махінаціях на Олімпіаді в Сочі Річард Макларен, член комісії Річард Янг і слідчий комісії Мартін Дюббей, повідомляє "РБК" із посиланням на власні джерела. Раніше повідомлялося про те, що до відповідного списку будуть занесені десять осіб.
При цьому пропонується застосувати санкції після зимової Олімпіади 2018 року в Пхенчане.
За словами одного з джерел журналістів, особам, які потрапили до списку, буде обмежено в'їзд до Росії. Інший співрозмовник не виключив більш широкого застосування санкцій. Стосовно кожного занесеного до списку рішення прийматиметься "цілком індивідуально", залежно від його залученості у процес відсторонення російської збірної від Олімпіади, додав він.
Офіційно в російській Раді Федерації підготовку списку журналістам не підтвердили.
Спецпрокурор США Роберт Мюллер займається розслідуванням втручання Росії у президентські вибори у США в 2016 році, а також зв'язків команди президента США Дональда Трампа з Росією. Зокрема, екс-голови виборчого штабу Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта. Манафорт також працював і в Україні, отримуючи за свою роботу гроші з "чорної каси" "Партії регіонів". Політтехнологу пред'явлено обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема, він обвинувачується у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.
Представник Мюллера відмовився коментувати журналістам питання можливого занесення спецпрокурора до російського санкційного списку.
Президент WADA Крейг Ріді та канадський юрист Річард Макларен є ключовими фігурами в ініційованому антидопінговим агентством розслідуванні існування в Росії державної системи допінгу. Зокрема, Макларен керував незалежною комісією WADA, яка займалася перевіркою фактів, викладених в інтерв'ю The New York Times колишнім головою Московської антидопінгової лабораторії Григорієм Родченковим. Родченков говорив про те, що під час Олімпіади в Сочі у 2014 році російськими чиновниками і ФСБ була розроблена програма підміни допінг-проб провідних російських спортсменів.
До складу комісії входили і Річард Янг і Мартін Дюббей, які потрапили до санкційного списку. Їх причетність до антидопінгового розслідування WADA випливає з листування, справжність якого офіційно не була визнана. Ці відомості були отримано після злому групою хакерів листування Макларена і WADA. Хакерів з Fancy Bear пов'язують з російськими спецслужбами. Їх підозрюють у причетності до втручання в президентські вибори у США в 2016 році.
Нагадаємо, 5 грудня комісія Міжнародного олімпійського комітету (МОК) за результатами розслідування допінгового скандалу прийняла рішення призупинити статус Олімпійського комітету Росії і усунути російську збірну від участі в Олімпійських іграх.
При цьому чисті російські спортсмени, у пробах яких не був виявлений допінг, зможуть виступити в Пхенчхані під олімпійським прапором.
Детальніше про відсторонення російської збірної від зимової Олімпіади-2018 читайте у статті Валерія Кравченка "Допінг для великодержав'я" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".