У Британії регулятор з питань лікарських засобів схвалив застосування перших таблеток для лікування COVID-19.
Препарат називається "Молнупіравір", виробляє його Merck, пише BBC.
"Сьогодні історичний день для нашої країни, оскільки Великобританія стала першою країною у світі, що схвалила противірусний препарат від COVID-19, який можна приймати вдома", - заявив міністр охорони здоров'я Великобританії Саджід Джавід.
Нове лікування "змінить правила гри" для пацієнтів з ослабленою імунною системою. Таблетки рекомендується приймати двічі на день пацієнтам, у яких діагностовано коронавірус.
У жовтні поточного року виробник Merck звернувся до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) США та Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) із запитом на дозвіл масового виробництва таблеток для лікування COVID-19.
"Молнупіравір" спочатку розроблявся фармацевтичною компанією Drug Innovation Ventures (DRIVE) при Університеті Еморі як препарат для лікування грипу, але згодом технологію придбала американська фармкомпанія Ridgeback Biotherapeutics і підключилася до розробки препарату Merck.
Згідно з даними випробувань, препарат удвічі знижує ймовірність госпіталізації або смерті від коронавірусу.
Компанія готова до кінця 2021 року виготовити 10 мільйонів курсів лікування, а саме 40 таблеток для курсу, розрахованого на 5 днів, та за необхідності наростити масштаби виробництва.
27 жовтня компанія Merck надала на безоплатній основі ліцензію на свої експериментальні таблетки для лікування COVID-19 "Молнупіравір" Патентному пулу лікарських засобів (MPP), що підтримується ООН, повідомив The New York Times.
Ця угода дозволить виробляти та дешево продавати препарат у бідних країнах, де катастрофічно не вистачає вакцин проти COVID-19.
Угода з Патентним пулом лікарських засобів – організацією, яка працює над тим, щоб лікування та технології були доступні у всьому світі, дозволить компаніям у 105 країнах, переважно в Африці та Азії, субліцензувати рецептуру для противірусних таблеток та розпочати їх виготовлення.
Ціна препарату сьогодні – $700 за курс. Уряд США погодився закупити "Молнупіравір" для лікування 1,7 млн осіб за умови схвалення FDA.
Розробкою пігулок від ковіду також займають компанії Pfizer та Roche. А компанія AstraZeneca просить FDA схвалити її препарат з антитілами тривалої дії для пацієнтів з ослабленим імунітетом і «неадекватною» реакцією імунної системи на щеплення.
Пандемія коронавірусу спонукала пошуки нових видів вакцин та препаратів. Нещодавно в Індії розробили ДНК-вакцину, яка ефективно захищає від зараження без уколів та заморожування. Чим ще цікава нова вакцина, читайте у статті Оксани Півень «Вчені розробили принципово новий тип вакцин від COVID-19» для читачів DT.UA.