Переговори США та Росії щодо України не увінчалися успіхом – Guardian

Поділитися
Зустріч дипломатів у Стокгольмі – найгучніша з моменту саміту Путіна та Байдена у червні.

Глави дипломатій США та Росії провели переговори у Стокгольмі на тлі побоювань, що Владімір Путін готується розпочати повномасштабне вторгнення в Україну.

Перед зустріччю Блінкен у своїй заяві закликав Росію до деескалації. Він наголосив, що дипломатія є єдиним відповідальним способом вирішення цієї потенційної кризи. Найбільш перспективним напрямком дипломатії, за його словами, є повернення Росії та України до діалогу у контексті Мінських угод, метою яких є припинення збройного конфлікту на сході України. "Президент Путін нещодавно сказав, цитую: "Альтернативи повному виконанню Мінських угод немає". Президент Зеленський також підтвердив незмінну прихильність України до Мінських угод", - сказав він.

Блінкен закликав Росію згорнути недавнє нарощування військ, повернути війська на звичайні позиції мирного часу, відвести важкі озброєння та сили від лінії зіткнення на сході України, утриматися від подальшого залякування та спроб внутрішньої дестабілізації України та залишити плани подальших військових дій.

Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров обмінялися погрозами перед 40-хвилинною зустріччю. Коротка тривалість зустрічі показала, що шанси на те, що переговори призведуть до прориву, були невеликими, зазначає британська газета The Guardian.

США пригрозили застосувати "економічні заходи з великим ефектом", якщо нарощування Росією чисельності військ, що оцінюється у 100 тисяч осіб, призведе до більш масштабного конфлікту з Україною. Москва заявила, що відчуває загрозу через тісні відносини НАТО з Україною.

Переговори відбулися після того, як Блінкен заявив міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі, що НАТО має "непохитна відданість... територіальній цілісності України, її суверенітету, її незалежності".

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс також зустрілася з Лавровим у Стокгольмі, де вона висловила "занепокоєння зростанням напруженості в Європі", а також "підтвердила підтримку Великою Британією суверенітету та територіальної цілісності України та закликала російський уряд до деескалації ситуації ", - йдеться на сайті Міністерства. справ Британії.

Лавров між часом виглядав зухвало перед переговорами, заявивши пресі, що "розширення" НАТО на схід "виразно торкнеться наших фундаментальних інтересів безпеки".

Президент США Джо Байден кілька разів відправляв до Москви директора ЦРУ Вільяма Бернса, щоб переконати Росію не розпочинати новий наступ в Україні.

Росія намагається провести ще один президентський саміт із США, на якому, за словами Путіна, він вимагатиме гарантій того, що НАТО обмежить свою підтримку України. Генсек НАТО Єнс Столтенберг уже заявив, що Росія не має права вето на вступ України до військового альянсу.

У четвер речниця російського міністерства закордонних справ заявила, що вона сподівається, що Байден та Путін поговорять безпосередньо у найближчі кілька днів. США не підтвердили, що готові провести ще один президентський саміт, що може бути розцінено як поступка Путіну.

США та їхні союзники по НАТО загрожують рішучою відповіддю у разі нападу Росії, при цьому Блінкен пригрозив застосувати "економічні заходи високого впливу, від яких ми утримувалися у минулому".

Ці заходи можуть бути спрямовані проти нового російського газопроводу "Північний потік - 2", доступу до системи обміну банківськими повідомленнями Swift або загрожувати іншими секторальними санкціями проти російської економіки.

Дипломатія є єдиним способом вирішення кризи, сказав Блінкен, закликаючи і Москву, і Київ дотримуватися Мінських угод 2015 року, які останні місяці виглядали близькими до краху.

Блінкен сказав: "Для танго потрібні двоє, і якщо - якщо наші російські друзі готові виконати свої зобов'язання щодо Мінська і наші українські друзі теж, ми повністю підтримаємо це, і це найкращий спосіб запобігти відновленню кризи в Україні".

У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх його учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка «Україна — епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?».

Вашингтон регулярно заявляє про підтримку України у конфлікті з Росією. Але важливі не лише слова, але й реальні дії. Докладніше читайте у статті Тетяни Силіної «Відкрите питання: Як Америка захищатиме Україну від Путіна?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі