Переговори Макрона з Путіним не принесли суттєвих проривів — The Guardian

Поділитися
Переговори Макрона з Путіним не принесли суттєвих проривів — The Guardian © kremlin.ru
Президент Франції вважає, що обидві сторони повинні активізуватися, аби уникнути ескалації.

Президент Франції Еммануель Макрон і очільник Кремля Владімір Путін, схоже, не досягли вагомого прориву в переговорах, спрямованих на уникнення загрози російського вторгнення в Україну, пише The Guardian.

Після п'ятигодинних переговорів із Путіним Макрон попередив, що сторонам необхідно активізуватися, щоб уникнути ризику ескалації.

«Зараз напруга і ризик дестабілізації зростає. Ні Росія, ні європейці не хочуть хаосу чи нестабільності, коли нації вже постраждали від пандемії коронавірусу. Тому нам потрібно домовитися про конкретні дії», - сказав Макрон після переговорів.

Макрон також додав, що планує поінформувати Путіна про результати переговорів із президентом України Володимиром Зеленським.

Незрозуміло, як посередницька дипломатія Макрона може задовольнити вимоги Росії щодо блокування членства України в НАТО, дотримуючись того, що політика відкритих дверей альянсу є «екзистенційною для Європи».

Були певні ознаки прогресу в переговорах. Не вдаючись до конкретики, Путін сказав, що можна розглянути «низку пропозицій та ідей, щоб закласти основу для подальших кроків».

Але він вкотре розкритикував політику відкритих дверей НАТО, заявивши, що це вигідно тільки Сполученим Штатам. Путін також, ймовірно, передав повідомлення Зеленському, заявляючи, що Росія готова надати політичний притулок депутату Петру Порошенку, якого звинувачують у державній зраді.

«Я вважаю, що Порошенко зробив багато помилок. І все ж я думаю, що переслідування за державну зраду є перебільшенням з боку чинного керівництва. Ми готові надати таким людям, як Порошенко, політичний притулок у Росії», – сказав Путін.

Під час зустрічі прес-секретар Пентагону Джон Кірбі сказав, що Путін «розширив військові сили вздовж кордону з Україною та в Білорусі». Офіційні особи США заявили, що Росія вже має понад 70% сил, які їй знадобляться для нападу на Україну, а деякі аналітики вважають, що Кремль намагається виграти час у переговорах із західними лідерами для нарощування своїх військ.

Макрон був оптимістично налаштований щодо шансів знайти компроміс у питанні європейської безпеки, який би переконав Путіна не віддавати наказ про вторгнення, але після прибуття до Москви президент Франції змінив свої очікування.

«Ми можемо запобігти деяким речам у короткостроковій перспективі», — сказав він.

«Я не вірю в спонтанні дива. Є багато напруженості», – додав Макрон.

«Ситуація занадто складна, щоб очікувати вирішальних проривів у ході однієї зустрічі», — сказав речник Кремля Дмитро Пєсков перед зустріччю президентів.

Зустріч Макрона з Путіним була частиною активної хвилі дипломатії під тінню можливої ​​нової війни в Європі. Канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрічався з Джо Байденом у Білому домі, а міністр закордонних справ країни Анналена Бербок запевнила український уряд у підтримці. Тим часом США та ЄС провели у Вашингтоні переговори про те, як забезпечити надходження енергоносіїв до Європи, якщо Росія заблокує транспортування газу.

Після зустрічі в Білому домі Байден і Шольц підтримали санкції у разі нападу РФ на Україну. Однак, хоча Байден був непохитний у тому, що газопровід «Північний потік-2» буде заблокований у разі вторгнення, Шольц не був настільки рішучим у своїх заявах.

«Якщо Росія вторгнеться, тоді «Північного потоку-2» більше не буде. Ми покладемо цьому кінець», – сказав Байден.

Шольц заявив, що США і Німеччина будуть «єдині» у питанні санкцій, але не обіцяв закриття «Північного потоку-2».

«Я знаю, що Путін зараз має можливість почати вторгнення. Але що він буде робити, я не знаю», - відповів Байден на запитання про ймовірність того, чи Путін віддасть наказ про вторгнення.

Президент США сказав, що напад РФ на Україну був би «гігантською помилкою», але також порадив громадянам США покинути Україну.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель очолив європейську делегацію у Вашингтоні, щоб обговорити постачання енергоносіїв на континент у разі блокування поставок газу РФ,

«Ми живемо у найнебезпечніший момент для безпеки в Європі після закінчення холодної війни», – сказав Боррель.

За його словами, ціни на газ у Європі були вже в 6-10 разів вищими, ніж рік тому, що додає необхідності диверсифікації джерел енергії.

«Коли Росія припинила постачання газу через суперечку з Україною в 2009 році, люди страждали від холоду. А коли поставки енергоносіїв перестають функціонувати, економіка ламається. Ми сповнені рішучості запобігти цьому та пом’якшити вплив на постачання енергоносіїв і зростання цін, якщо Росія вирішить скоротити поставки газу до Європи більше, ніж вона вже це зробила», – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

США та ЄС намагаються забезпечити швидкі поставки скрапленого природного газу та угоди про об’єднання запасів у зв’язку з обмеженнями поставок з РФ.

«Із загального характеру коментарів Блінкена та Борреля зрозуміло, що вони все ще намагаються сформувати відповідну реакцію на цю ситуацію», – сказав аналітик із Центру Вілсона Дункан Вуд.

Президенти Росії та Франції Владімір Путін та Емманюель Макрон провели зустріч у Москві, на якій обговорювалося питання європейської безпеки, яке включало ситуацію пов'язану з Україною.

Привертає увагу той факт, що під час вітальної промови Путін постійно звертався до президента Франції на “ти” називаючи його “дорогим Емманюелем”.

Зустріч президентів тривала більше п'яти годин. У ході переговорів сторони обговорили українське питання та безпеку у Європі. Емманюель Макрон зазначив, що лише дипломатичний шлях є прийнятним у вирішенні "української кризи".

Путін вкотре використав кремлівські наративи, наполягаючи на виконанні Україною Мінських угод у російському трактуванні.

Чому виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну читайте у статті Тетяни Силіної "Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі