Переговори лідерів Сербії та Косова не досягли прогресу

Поділитися
Переговори лідерів Сербії та Косова не досягли прогресу © Радио Свобода
Лідери Сербії та Косова обговорили одну з найжорсткішіх територіальних суперечок у Європі

Лідери Сербії та Косова обговорили в Брюсселі одну з найжорсткішіх територіальних суперечок в Європі, проте без успіху, повідомляє Радіо Свобода.

Другі за місяць переговори між косовським прем’єр-міністром Альбіном Курті та президентом Сербії Александаром Вучичем є частиною десятирічного діалогу під егідою ЄС, спрямованого на розв’язання суперечностей, які є наслідками війни 1998–1999 років.

Представник Євросоюзу на переговорах Мирослав Лайчак заявив, що «ми сьогодні досягли дуже незначного прогресу».

«Зустріч була складною і продемонструвала дуже різні підходи двох сторін до нормалізації відносин. Щодо ЄС, важливо підкреслити, що європейське майбутнє як Сербії, так і Косова залежить від нормалізації двосторонніх відносин», – наголосив дипломат.

Косово, колишня провінція Сербії, проголосила незалежність у 2008 році після конфлікту між сепаратистськими етнічними албанськими повстанцями та сербськими силами. Війна закінчилася після 78-денної повітряної кампанії НАТО, яка витіснила сербські війська, після цього на території конфлікту діяли миротворчі сили.

Раніше ZN. UA повідомляло, що після кількох багатообіцяючих зустрічей керівників Косово та Сербії у 2020–2021 роках поки що не вдається наблизитися до початку переговорів про нормалізацію відносин між цими двома державами. Що яскраво ілюструє короткий діалог між сербським президентом Александаром Вучичем і косовським прем'єром Альбіном Курті. На запитання Курті, коли ж Сербія визнає незалежність Косова, Вучич відповів: «Ніколи!».

5 липня у Берліні під головуванням канцлерки Німеччини Ангели Меркель відбувся восьмий саміт Берлінського процесу. У відеорежимі в ньому брали участь керівники держав західнобалканської шістки (Албанії, Боснії і Герцеговини, Республіки Косово, Північної Македонії, Сербії та Чорногорії), дев'ять країн-членів Європейського Союзу, керівники Єврокомісії. Обговорювалися питання інтеграції західнобалканської шістки в ЄС.

Для чого потрібний Берлінський процес та чи вдасться в його рамках зупинити тривожні тенденції і процеси, які відбуваються на Західних Балканах, читайте в статті  Володимира Цибульника «Як країни Західних Балкан інтегруються в ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі