Лідери Косово та Сербії зустрінуться заради обговорення нормалізації відносин

Поділитися
Лідери Косово та Сербії зустрінуться заради обговорення нормалізації відносин
Це вже друга їхня зустріч. Перша не дала бажаних результатів.

Європейський Союз має на меті провести зустріч між лідерами Косово та Сербії у Брюсселі 19 липня. Це ще одна спроба досягнути прогресу в нормалізацію відносин між цими балканськими країнами-сусідами, інформує «Радіо свобода».

Це вже буде друга зустріч прем’єр-міністра Косова Альбіна Курті та президента Сербії Александара Вучича. Їхня зустріч відбудеться через місяць після першого етапу безрезультатних переговорів між цими сторонами.

Як ЄС, так і США зазначили, що для того, аби ці країни могли в подальшому інтегруватися в євроатлантичні інститути необхідно нормалізувати їхні відносини.

Ці країни обидві прагнуть стати членами ЄС, а Косово – ще й членом НАТО.

Косово з 90-відсотковою етнічною албанською більшістю оголосило про незалежність від Сербії у 2008 році, через майже 10 років після бомбардувань НАТО, в результаті яких територію залишили сербські сили. Війна між сербами і партизанськими силами Косова тривала в 1998-1999 роках і забрала 13 тисяч життів.

Незалежність Косова була визнана США і 109 іншими країнами, але не Сербією і її союзниками - Росією і Китаєм. Ці країни також відмовилися прийняти Косово в ООН. Україна не визнає незалежність Косова, але визнала паспорти косоварів.

Раніше ZN. UA повідомляло, що після кількох багатообіцяючих зустрічей керівників Косово та Сербії у 2020–2021 роках поки що не вдається наблизитися до початку переговорів про нормалізацію відносин між цими двома державами. Що яскраво ілюструє короткий діалог між сербським президентом Александаром Вучичем і косовським прем'єром Альбіном Курті. На запитання Курті, коли ж Сербія визнає незалежність Косова, Вучич відповів: «Ніколи!».

5 липня у Берліні під головуванням канцлерки Німеччини Ангели Меркель відбувся восьмий саміт Берлінського процесу. У відеорежимі в ньому брали участь керівники держав західнобалканської шістки (Албанії, Боснії і Герцеговини, Республіки Косово, Північної Македонії, Сербії та Чорногорії), дев'ять країн-членів Європейського Союзу, керівники Єврокомісії. Обговорювалися питання інтеграції західнобалканської шістки в ЄС.

Для чого потрібний Берлінський процес та чи вдасться в його рамках зупинити тривожні тенденції і процеси, які відбуваються на Західних Балканах, читайте в статті  Володимира Цибульника «Як країни Західних Балкан інтегруються в ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі