Пентагон нарахував 35 тисяч біженців через авіаудари РФ у Сирії

Поділитися
Пентагон нарахував 35 тисяч біженців через авіаудари РФ у Сирії Більшість біженців перемістилася в райони, де гуманітарна підтримка вже не витримує такого тиску © Міноборони РФ
Росія застосовує в Сирії касетні бомби, підкреслили в оборонному відомстві США.

У середу, 21 жовтня, представник Пентагону полковник Стів Уоррен заявив, що численні удари ВПС Росії в Сирії, які припали в основному на кілька населених пунктів, змусили близько 35 тисяч мирних жителів залишити свої будинки і стати внутрішньо переміщеними особами, що тільки поглиблює кризу в країні.

"За нашими оцінками, вони (ВПС РФ – прим. ред.) здійснили близько 140 ударів, які були зосереджені в районі міста Хама, Хомс і Латакія. Зауважимо, що за повідомленнями з відкритих джерел, ці удари змусили покинути будинки близько 7 тисяч сімей, тобто 35 тисяч людей", - сказав Уоррен.

За його словами, більшість біженців перемістилася в райони, де гуманітарна підтримка вже не витримує такого тиску.

"Ми продовжуємо вважати, що стратегія Росії в Сирії є контрпродуктивною і веде до загострення нестабільності в країні", - повідомив представник Пентагону.

Він підкреслив, що ВПС Росії використовували касетні бомби, зокрема в містах Хама та Ідліб.

"Атаки з використанням подібного невибіркового зброї тільки продовжують викликати непотрібні страждання", - зазначив Стів Уоррен.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.

А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі