В останні тижні міжнародне співтовариство піддало різкій критиці Туреччину за відправку бойовиків із Сирії для участі в бойових діях в Лівії разом з урядом національної згоди Лівії (GNA). Франція і Єгипет піддавали критиці Анкару за її дестабілізуючу поведінку в північноафриканській країні. Каїр також пригрозив військовими діями у відповідь на втручання Туреччини, пише Alarabiya.
"Що стосується Лівії, то Сполучені Штати підтримують негайне припинення втручання ззовні і залучення іноземних найманців в конфлікт у Лівії і хочуть, щоб усі сторони повернулися до політичного процесу", - заявила представник міністерства оборони США командир Кендіс Треш.
Крім того, представник Держдепартаменту заявив виданню про те, що всі сторони в Лівії повинні дотримуватись ембарго ООН на постачання зброї, а також піддав критиці "ескалацію" іноземної військової інтервенції.
"Сполучені Штати виступають проти ескалації іноземної військової інтервенції в Лівії з усіх сторін", - сказав представник, коли його запитали про офіційну позицію США щодо лівійського конфлікту.
У вівторок США закликали всі сторони взяти на себе зобов'язання припинити вогонь і відновити переговори "негайно", заявив представник Держдепартаменту.
На питання про способи просування вперед представник США сказав: "Ми повинні спиратися на прогрес, досягнутий у ході переговорів ООН 5 + 5 і Берлінського процесу".
У січні Німеччина спробувала врегулювати ситуацію, коли запросила лівійських Фаес аль-Сарраджа і генерала Халіфа Хафтара.
Що стосується єгипетської ініціативи, 11 червня помічник держсекретаря США Девід Шенкер заявив, що "її продуктивні частини" вітаються. Однак він сказав, що процес під керівництвом ООН і Берлінський процес були "дійсно ... найбільш продуктивними рамками".
Хафтар, лідер Лівійської національної армії (LNA), вийшов з Берлінських мирних переговорів у січні. Саррадж очолює підтримувану Туреччиною ДПА.
Продовжуючи критикувати роль Туреччини у вівторок LNA піддала критиці і відкинула так звані плани Туреччини по "новому османському колоніалізму".