Незважаючи на те, що Міністерство оборони США приділяє чимало часу захисту основної території країни від можливого ракетно-ядерного удару, воно не робить практично нічого, щоб налагодити протиракетну оборону там, де розташовані американські військові бази, йдеться у матеріалі The National Interest.
Так, ракети і безпілотні літальні апарати можуть практично безкарно стерти з обличчя землі багато які закордонні військові бази США, наприклад - Гуам, найбільшу з них. А поки США з'ясовують відносини з КНДР, вмовляючи Кім Чен Ина знищити його ракети, Китай і Росія не тільки накопичують величезні запаси керованого зброї, але і зближуються між собою.
При цьому, як стверджують експерти, найближчим часом навряд чи вдасться створити якусь прийнятну оборону баз за межами США; частина ініціатив, які пропонували приділити увагу ПРО баз, відхилена, а інші знаходяться в стадії обговорення.
28 жовтня Армія США провела другі успішні випробування нової модифікації ракети-перехоплювача SM-3, яка призначається для боротьби з балістичними ракетами середньої дальності. У Пентагоні назвали випробування "ключовим моментом" у розвитку протиракетної оборони США.
Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.
У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.
Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.
У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.
Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".