Пауер пояснила, чому США не дають Україні летального зброї

Поділитися
Пауер пояснила, чому США не дають Україні летального зброї Пауер вважає, що конфлікт у Донбасі має бути вирішене політичним шляхом © ridus.ru
У Вашингтоні вважають українські реформи і санкції проти Росії більш ефективними засобами проти кремлівської агресії.

Сполучені Штати Америки не надають Україні летальної зброї, щоб не провокувати ескалацію конфлікту в Донбасі.

Про це постійний представник США в ООН Саманта Пауер заявила в інтерв'ю "Голосу Америки", яке вийшло в ефір у неділю, 17 квітня.

"У Білому домі вважають, що військове вирішення конфлікту було б катастрофою для всіх... Подвоївши ставки і надавши Україні більше зброї, ми отримаємо більше болю для українців. Постраждає набагато більше людей", – наголосила дипломат.

У Вашингтоні вважають, що економічні санкції та дипломатичний тиск на Кремль у комплексі з успішними реформами в Україні будуть більш ефективними, ніж активізація бойових дій в Донбасі.

"Ми надали багато нелегальних озброєнь. Близько трьох мільярдів доларів у вигляді позик та інших форм фінансової допомоги. Ми інвестуємо в реформу правосуддя та антикорупційні програми. Час покаже, що така політика та ізоляція Росії принесуть очікувані результати", – сказала Пауер.

Раніше колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас радить озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це збалансує сили в конфлікті і пошле Москві чіткий сигнал, що подальша ескалація насильства буде дорого їй коштувати. А конгресмен США від штату Пенсільванія Джозеф Піттс пояснив, чому Обама не передає зброю Україні. За його словами, американський президент-нобелівський лауреат миру надто сконцентрований на своїй "політичній спадщині". Він не хоче, щоб його згадували як президента, який розв'язав ще одну війну.

У квітні віце-президент США Джо Байден і президент Барак Обама підтвердили готовність надати Україні третій траншв розмірі 1 мільярда доларів. Крім цього, президенти обговорили питання розвитку стратегічного партнерства між Україною і США.

Крім того, Вашингтон анонсував виділення 335 мільйонів доларів для реформування сектору безпеки та оборони в Україні.

З 2014 року США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, противоминометных радарів і патрульних катерів. У той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі