"Якщо ми хочемо повернутися на шлях демократії, то повинні проявити активність", - заявив лідер венесуельської опозиції Енріке Капрілес. На середу був запланований збір підписів для проведення референдуму про відставку соціаліста Мадуро, але Національний виборчий рада країни минулого тижня призупинив процес підготовки референдуму на невизначений термін.
Опозиційну більшість у Національній асамблеї (парламенті - ред.) Венесуели схвалив початок процесу оцінки і визначення ступеня політичної відповідальності президента Ніколаса Мадуро за ситуацію, що складається в країні. Депутати викликали президента для пояснень до парламенту 1 листопада. Сам Мадуро назвав відкритий проти нього процес спробою "парламентського перевороту".
Повідомлялося, що Національна Асамблея Венесуели у вівторок, 25 жовтня, проголосувала за початок судового процесу над президентом країни Ніколасом Мадуро.
Як повідомлялося, 24 жовтня парламент Венесуели оголосив державним преворотом дії президента країни Ніколаса Мадуро, який фактично заблокував проведення референдуму про імпічмент.
Перед цим Центральна виборча комісія Венесуели призупинила збір підписів за проведеннярефрендума про дострокове усунення президента Мадуро із займаної посади, так як ряд регіональних судів визнали недійсними зібрані раніше підписи.
Венесуела вже тривалий час перебуває в стані економічного колапсу. Опозиція покладає відповідальність за занепад в економіці на популістську політику, що проводиться правлячою партією й урядом наступника Уго Чавеса Ніколаса Мудуро.
Детальніше про ситуацію у Венесуелі й політику уряду Мадуро читайте у статті Віктора Каспрука "Венесуела: настає час військових?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".