Парламент Венесуели визнав президента Мадуро узурпатором

Поділитися
Парламент Венесуели визнав президента Мадуро узурпатором Мадуро узурпував владу у Венесуелі, переконані в Нацасамблеї © Wikimedia commons
Національна асамблея вважає незаконними всі рішення, прийняті Мадуро.

Контрольований опозицією парламент Венесуели (Національна асамблея) у вівторок, 15 січня, визнав президента Ніколаса Мадуро узурпатором, повідомляє Reuters.

Таким чином Національна асамблея Венесуели вважає незаконними всі рішення, прийняті переобраним головою держави, пише "Радіо Свобода".

У той самий час США підтримують законодавчий орган Венесуели як єдиний законний і демократично обраний. Джерела журналістів в адміністрації президента США Дональда Трампа повідомили про те, що він вважає єдиним законним президентом Венесуели новообраного голову Національної асамблеї Хуана Гуайдо.

Раніше лідери опозиції закликали парламент Венесуели створити "уряд перехідного періоду" на чолі з головою Нацасамблеї. Своєю чергою Гуайдо зобов'язався створити умови для нього і призначити вільні вибори.

Зазначимо, 10 січня президент Венесуели Ніколас Мадуро прийняв присягу голови держави. Мадуро розпочав свою другу шестирічну каденцію на тлі економічної і гуманітарної кризи в країні.

Церемонію проігнорували всі західні лідери, а також частина венесуельського істеблішменту, легітимність другого президентського строку голови Венесуели поставили під сумнів парламент країни та Європейський Союз.

"Результати голосування позбавлені будь-якої довіри, виборчий процес не забезпечив необхідні гарантії для проведення інклюзивних і демократичних виборів", - наголосила голова європейської дипломатії Федеріка Монгеріні.

Не визнають легітимність Мадуро і в Парагваї. Президент Маріто Абдо оголосив про розрив дипломатичних відносин із Венесуелою і закриття посольства в Каракасі.

Нагадаємо, 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції, згідно з прогнозом МВФ, наприкінці минулого року повинен був скласти 1000000%.

Віце-президент США Майк Пенс назвав вибори шахрайством, а в Державному департаменті заявили про те, що не збираються визнавати їхню легітимність. У листопаді США запровадили новісанкції проти режиму Мадуро у Венесуелі. Президент Дональд Трамп підписав указ про заборону транзакцій із венесуельським борговими зобов'язаннями.

Згодом Європейський Союз відновив широкі санкції проти Венесуели. Зокрема, ембарго на постачання зброї і заборону на поїздки, заморожування активів 18 посадовців, відповідальних за порушення прав людини, за підрив демократії і верховенства права.

Докладніше про поглиблення кризи у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі