Парламент Ірану (Меджліс) у неділю схвалив доповідь з оцінкою угоди про врегулювання іранської ядерної проблеми - Спільному всеосяжного плану дій (СВПД), повідомляє іранське агентство ІРНА. Тепер уряд Ірану має право приступити до виконання положень СВПД.
СВПД був укладений між Іраном і "шісткою міжнародних посередників (п'ять постійних членів СБ ООН і Німеччина) 14 липня у Відні. Угода покликана гарантувати виключно мирний характер іранської ядерної програми в обмін на зняття з Тегерана всіх міжнародних і односторонніх санкцій.
18 жовтня СВПД повинен вступити в силу, і сторони почнуть виконувати передбачені в документі кроки і зобов'язання.
Своє ставлення до СВПД повинен був висловити і конгрес США. Однак у вересні сенатори-демократи зірвали останню спробу супротивників СВПД прийняти рішення щодо подальшої постановки на розгляд резолюції, відхиляючої угоду з Іраном.
Угода щодо ядерної програми Ірану була підписана 14 липня. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступове скасування економічних санкцій проти Ірану.
У США угода викликала негативну реакцію у частини конгресменів.
В кінці липня спікер палати представників США республіканець Джон Бейнер пообіцяв зірвати угоду з Іраном. За його словами, угода загрожує безпеці американського народу. Він вважає, що ця угода "швидше за все, розпалить гонку ядерних озброєнь у всьому світі".
Після того, як американські конгресмени розкритикували угоду з Іраном і внесли проект резолюції про несхвалення угоди з Іраном, Обама пригрозив використати право вето у разі провалу угоди з Іраному Конгресі.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?