Парламент Британії вимагає від Кемерона пояснити постачання хімікатів до Сирії

Поділитися
Парламент Британії вимагає від Кемерона пояснити постачання хімікатів до Сирії Девід Кемерон
У Великобританії видавалися ліцензії на експорт до Сирії хімічних речовин, які потенційно можна використовувати для виготовлення отруйного газу зарину.

Британські депутати вимагають від уряду Девіда Кемерона пояснити факт постачань із Великобританії до Сирії хімікатів, придатних для створення бойових отруйних речовин, повідомив сайт газети Daily Record.

За даними видання, хімікати, які було дозволено постачати до Сирії, можна використовувати для виготовлення нервовопаралітичних газів, зокрема зарину, який, імовірно, використовувався 21 серпня під Дамаском.

Окрім того, ліцензії на експорт таких речовин, як фтористий калій і фтористий натрій, було видано через 10 місяців після початку збройного протистояння в Сирії у березні 2011 року.

Британські парламентарії вимагають від прем'єра Кемерона повідомити, "кому саме було продано ці хімікати, для якої мети їх було продано і чи знав уряд Великобританії, що ці хімікати потенційно можуть бути використані для виготовлення хімічної зброї".

У середині липня газета Independent повідомила, що Британія дозволяє своїм компаніям постачати продукцію подвійного призначення урядам Сирії та Ірану.

Розслідування, проведене членами комітету з контролю за експортом озброєнь британського парламенту, показало, що останнім часом уряд видав понад 3 тисяч ліцензій на експорт стратегічно контрольованих товарів, у тому числі подвійного призначення, до країн, режими яких МЗС королівства вважає відповідальними за порушення прав людини. Вартість контрактів за ліцензіями становить близько 12,3 мільярда фунтів.

ТАКОЖ: В очікуванні удару США по Сирії: сторони мобілізують сили

Нагадаємо, громадянська війна в Сирії між військами правлячого режиму і озброєною опозицією триває з березня 2011 року. За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, за цей час в країні загинули близько 100 тисяч осіб.

Ситуація в Сирії перейшла у "критичну" фазу 21 серпня, коли з'явилася інформація про те, що під Дамаском було застосовано хімічну зброю, жертвами атаки стали понад 1400 осіб, з них сотні дітей. Опозиція звинуватила у нападі війська президента Башара Асада.

На нього відповідальність за скоєне поклали і США: у Вашингтоні вважають, що тільки урядові сили мали можливість здійснити напад такого масштабу.

Сирійська влада називає ці твердження брехнею і покладає відповідальність за застосування отруйних речовин на повстанців.

Свої висновки приблизно через два тижні повинні представити експерти ООН. У той же час, на Заході відкрито заговорили про можливе втручання у сирійський конфлікт. Президент США Барак Обама прийняв рішення про військовий удар по Сирії, але має намір заручитися підтримкою Конгресу, який збереться на засідання 9 вересня.

Прем'єр Великобританії Девід Кемерон, який раніше звернувся з подібним запитом до британського парламенту, отримав відмову. У підсумку Лондон заявив, що готовий надати США у Сирії виключно дипломатичну підтримку.

Відмовилася від участі в операції, несанкціонованій Радбезом ООН, і Німеччина. У той же час, висловила готовність надати підтримку США Франція. Також готова до операції навіть без мандата ООН Туреччина. !zn

Читайте також:

Польща поклала на Росію відповідальність за хімічну зброю в Сирії

Ліга арабських держав закликала ООН втрутитися в сирійський конфлікт

Путін попросив Обаму, як нобелівського лауреата, подумати про майбутніх жертв у Сирії

Французька розвідка знайшла в Сирії хімзброю. Олланд підтримав Обаму: режим Асада має відповісти

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі